Hadi Bavulları Hazırlayın Brezilya’ya Gidiyoruz Demenizi Sağlayacak 12 Görsel

0
1145

Birçok kişinin sadece samba ve futbolcularıyla tanıdığı Brezilya, aslında içinde muhteşem ülkeleri barındıran harika bir Güney Amerika ülkesi.

Sıcakkanlı insanların yaşadığı Brezilya’ya geldiğinizde görmeniz gereken birçok yer bulunuyor. Bu yerlerin birçoğu da rüya gibi manzaralara sahip yerler. Hatta bu yerlerin sadece resimlerini görmek bile hemen bavulunuzu hazırlayıp bu ülkeyi ziyaret etmenizi sağlayacak kadar etkileyici.

Brezilya’ya Gitme Hissi Uyandıracak 12 Görsel

1.Kurtarıcı İsa Heykeli

Kurtarıcı İsa Heykeli

38 metre yüksekliğe sahip olan heykelin bulunduğu Corcovado Tepesi, şehrin muazzam manzarasını görmenize olanak tanıyor. Özellikle akşamları bu tepeden şehrin manzarasına doyum olmuyor.

2.Iguazu Şelalesi

Iguazu Şelalesi

İki farklı nehrin Curitiba şehrinde birleşmesiyle ortaya çıkan bu muazzam manzara tek başına bile Brezilya’ya gitmeniz için bir sebep olabilir.

3.Tijuca Ormanı

Tijuca Ormanı

Bir şehir sınırı içinde bulunan en büyük orman olma özelliğine sahip Tijuca Ormanı kilometrekarelik bir alanda yer alıyor. İnsan eliyle dikilmiş bu yağmur ormanları insana büyük huzur veriyor.

4.Inhotim

Inhotim

Büyüleyici bahçeler ve tam bir açık hava müzesi olan Inhotim, ülkenin en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında geliyor.

5.Elevador Lacerda

Elevador Lacerda

İzmi’deki tarihi asansörü andıran Elevador Lacerda ile eşsiz deniz manzarasının büyüsüne kapılacaksınız.

6.Pelourinho

Pelourinho

Renkli evlerle bezeli Pelourinho Meydanı size çok güzel anlar yaşatacak.

7.Tangua Park

Tangua Park

1996 yılında ziyarete açılan park büyülü atmosferiyle ve muhteşem manzaralarıyla kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

8.Jalapao State Park

Jalapao State Park

Ne kadar doğal güzellik varsa sizi karşılayan bu muhteşem yer, macera tutkunları için çok ideal.

9.Gruta Do Lago Azul

Gruta Do Lago Azul

Dünya’nın su altındaki en büyük boşluklarından biri olarak kabul edilen bu muhteşem mavi güzelliğin derinliğinin 200 metreyi bulduğu tahmin ediliyor. İçeride bulunan sarkıtlar da ortama çok ayrı bir hava katıyor.

10.Lencois Maranhenses National Park

Lencois Maranhenses

Parlak beyaz kum dalgaları ile oluşan ve ziyaret edenlere tam bir görsel şölen sunan Lencois Maranhenses kesinlikle nefesinizi kesecek.

11.Chapada Diamantina National Park

Chapada Diamantina National Park

Ülkenin en önemli biyolojik zenginliklerinden biri olan Ulusal Park’ta geziniz sırasında birçok farklı doğal güzelliği bir arada görme şansını yakalayabiliyorsunuz.

12.Fernando De Moronha

Fernando De Moronha

2001 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bu harika yer Pernambuco eyaletinde bulunuyor. Volkanik kökenli olan ada doğallığı ve masmavi görünümüyle harika bir ziyaret noktası.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.