Las Vegas

Günahlar şehri Las Vegas, bünyesinde bulunan kumarhaneler ve diğer eğlence unsurları ile her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor.

Eğer Amerika’nın en renkli hallerini, şatafatlı ve heyecan dolu anlarını keşfetmekse planınız, Amerika’da gelmeniz gereken ilk yer Las Vegas olacaktır. Oldukça hareketli, kıpır kıpır ve sıcacık bir şehir olan Las Vegas, böyle bir tatil hayali olanlara kaçırılmayacak bir ortam sunuyor.  Eğer Las Vegas’ta neler yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Las Vegas’ta Neler Yapılır

1. Las Vegas Strip’i keşfe çıkın

Las Vegas Strip Caddesi

Las Vegas‘ın can damarı diyebileceğimiz Strip Caddesi, tek başına bile size unutamayacağınız anlar yaşatmaya yetiyor. Las Veagas’ın en canlı hallerine tanık olmak için Strip’te birkaç dakika bile geçirmeniz yeterli olacaktır.

2. Muhteşem otellerle tanışın

Resort Hotel Bellagio

Las Vegas, Roma mimarisinden Mısır piramitlerine kadar birçok farklı konseptte çok özel otele eve sahipliği yapıyor. Blog sayfamızda Las Vegas gezilecek yerler yazımızda da birçoğuna dair bilgiler paylaştığımız bu otelleri görünce şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

3. Etkileyici şovları izleyin

Las Vegas The Show

Başta Strip bölgesi olmak üzere Las Vegas’ta birçok etkileyici şovu izleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun için şehirdeki bilet satış noktalarına giderek şovlar hakkında bilgi alarak biletinizi satın almanız mümkün.

4. Doğa turlarına katılın

Red Rock Canyon

Başta Büyük Kanyon ve Red Rock Kanyonu olmak üzere şehrin doğal güzelliklerine birçok tur organizasyonu düzenleniyor. Siz de doğadaki muhteşem uyumu ve nefes kesen manzaraları Las Vegas’ta gözlemlemek isterseniz bu keyifli turlara adınızı yazdırabilirsiniz.

5. Sıra dışı müzeleri ziyaret edin

Mob Museum

Las Vegas’ta birbirinden ilginç müzeler bulunuyor. Mob Museum ile şehrin karanlık suç dünyasında enteresan bir gezi yapma şansı yakalarken Neon Museum ile şehrin ışıklı tabela geçmişinde renkli bir seyahate çıkabiliyorsunuz.

6. Eski Las Vegas ruhunu Fremont’ta yakalayın

Fremont

Kuşkusuz Las Vegas’ta neler yapılır sorusunun cevaplarından biri Fremont’u keşfetmek olacaktır. Las Vegas’ın geçmişteki en renkli ve gözde yerlerinden biri olan Fremont, günümüzde size geçmişin Las Vegas ruhunu yaşama imkanı sunuyor. Bölgede birçok farklı etkinlikle çok enteresan bir gezi sizi bekliyor.

7. Etkileyici gece hayatına tanıklık edin

Las Vegas Kumarhane

Las Vegas deyince tabi ki akıllara özellikle şehrin ışıltılı gece hayatı geliyor. Bölgede birçok farklı mekan çok sıra dışı gösterilerle ve etkinliklerle ziyaretçilerine çok keyifli ve renkli bir gece yaşama imkanı sunuyor. Ancak şehri insanlar için geceleri asıl cazip kılan şey ise burada bulunan kumarhaneler oluyor. Birçok otel bünyesinde bulunan kumarhanelerde ziyaretçilerine oyun oynama ve heyecanlı anlar yaşama imkanı sunuyor.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.