Gökçeada’ya Gitmek İçin 5 Neden

0
892

Çanakkale’nin en dikkat çekici yerlerinden biri Gökçeada’dır. Gökçeada, tarihi geçmişi, doğal güzellikleri, Türk-Rum kültürünü bir arada barındırmasıyla ön plana çıkan ve yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük adası olma özelliğini taşımaktadır.

Gökçeada, üzüm bağları, şarabı, soğuk denizi ve gelenekleriyle dikkat çekici bir yerdir. Tabi ki buraya gitmek için çok fazla nedeninizin olduğunu da eklemek istiyoruz. Ancak Gökçeada’ya gitmek için 5 neden sıralayacak olsak herhalde aşağıdaki nedenlerden söz etmemiz gerekecektir.

Gökçeada’ya Gitmek İçin 5 Neden

  1. Birbirinden güzel koylar

Doğal güzellikleriyle misafirlerini büyülemeyi başaran Gökçeada, koyları ile tatilde huzuru yakalamak isteyenlere fırsat sunuyor. Rüzgârı, serin suları ve günbatımını izlemek için en iyi destinasyonlar arasında gösterilen adanın özellikle de Yıldız Koyu, kesinlikle uğranılması gereken noktalardan biridir. Güneşin batışını izlerken farklı bir keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Gökçeada

  1. Sörf etkinlikleri

Gökçeada, denizlerinin serin sularıyla birlikte bir de rüzgarlı alanlarıyla dikkat çeken bir yerdir. Bölgede çok sayıda sörf okulunun olması da bundandır. Sörfte profesyonel olanlar veya yeni başlayanlar için ideal noktalar bu adada yer alıyor. Tatilinizi burada değerlendirirken bir de sörf etkinliğine katılmanız, daha farklı renklerde bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Gökçeada

  1. Organik tarım

Gökçeada, tüm zengin güzelliklerinin yanı sıra bir de tarımdaki özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Organik tarım konusunda bir hayli gelişmiş bir toprağa sahip olan adaya gittiğinizde, hem tatilinizi güzel bir şekilde değerlendirecek hem de organik sebze ve meyvelerle sağlığınızı koruma altına alacaksınız. Tatilinize renk ve damak tadı katacak ürünleri kesinlikle damağınızla buluşturmanızı öneriyoruz.

Gökçeada

  1. Meşhur çamur

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çamur banyosu yapmak için uygun yerler vardır. Ancak Gökçeada, bu konuda bir başkadır. Denizle arasında sadece bir perde kadar mesafe olan bir göl, burada dikkatleri üzerine çekiyor. Turistler, burada çamur banyosu yaparak ciltlerinin güzelliğini korumaya alıyorlar. Hazır buraya gelmişken bu deneyimi de yaşamanızı öneririz.

Gökçeada

  1. Enfes tatlılar

Sakızlı muhallebi ve bademli kurabiye, Gökçeada’nın kendine has lezzetleridir. Turizm dünyasının bu seçkin adasına geldiğinizde kesinlikle bu lezzetlerin tadına bakmanızı öneririz. Ağızda hoş bir tat bırakan tatlılar, kesinlikle tatilinizde değerlendirmeniz gereken Gökçeada güzellikleri arasında yer almaktadır.

Gökçeada

Her yanı ve her yönüyle güzelliklere sahip olan Gökçeada, ziyaretçilerine hoş vakit geçirmek adına en iyi özelliklere sahiptir.

Gökçeada’ya nasıl gidilir?

Çanakkale’nin en seçkin tatil destinasyonlarından biri olan Gökçeada’ya gitmek için otobüs yolculuğu veya uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı’na Türkiye’nin birçok noktasından uçuş düzenlenmektedir. Çanakkale uçak bileti alarak merkezden hareket eden feribotlarla adaya ulaşabilirsiniz. Karayolu ile seyahat etmek isteyenler ise Çanakkale otobüs bileti alarak yine aynı yöntem ile adaya rahatlıkla ulaşabilirler.

Seyahatte özgürlüğün ve rahatlığın tadına varmak için ayrıcalıklı avantajlarıyla ön plana çıkan Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi www.biletbayi.com adresini ziyaret ederek ucuz bilet bularak Gökçeada’nın güzelliklerini yerinde inceleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.