Galway, İrlanda

İrlanda’nın kuşkusuz en beğenilen şehirlerinden biri olan Galway’e gitmeniz için pek çok nedeniniz bulunuyor.

Eğer siz de bu şehre gitmek için sebep arıyorsanız yazımızda bu sebeplerden 9 tanesini sizin için sıraladık.

#1 Galway’e Gitmek için 9 Neden

1. Kentin canlı tarihi dokusu

13. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren şehirde her sokakta ayrı bir tarihe ve yaşanmışlığa rastlayabiliyorsunuz. Bu da özellikle tarihi seven ziyaretçiler için Galway’i çok özel bir yer kılıyor. Şehir içindeki turlara katılarak şehrin tarihiyle ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

2. Birbirinden keyifli publar

Galway'e gitmek İçin 9 neden
Şehirde birbirinden keyifli pek çok pub bulunuyor

İrlanda deyince akla elbette etkileyici publar geliyor. Bunu Galway’de de görmek mümkün. Kentin pek çok yerinde birbirinden keyifli pubları ziyaret etmek istiyorsanız hemen Galway’e doğru yol alabilirsiniz.

3. Geleneksel İrlanda müziği

Galway, başkent Dublin’e göre daha geleneksel, İrlanda kültürüne daha bağlı kalmayı başarmış bir şehir. Bu sayede şehirde bulunan pek çok mekanda geleneksel İrlanda halk müziklerinin örneklerini dinleyerek keyifli zamanlar geçirme şansına sahip olabiliyorsunuz.

4. Etkileyici deniz ürünleri

Galway'e gitmek İçin 9 neden
Etkileyici deniz ürünleri sizi bekliyor

Galway’e gelip de bu lezzetli deniz ürünlerini yemeden olmaz. Şehir, geçmişten gelen balıkçı kasabası havasının da etkisiyle deniz ürünleri konusunda bir hayli başarılı. Oscar’s, Kirwan’s Lane Restaurant gibi mekanlar ise deniz mahsulleri konusunda şehrin en iddialı yerleri arasında bulunuyor.

5. Doğa sizi çağırıyor

Tatilinizi mayıs ve haziran aylarına denk getirirseniz Salmon Weir’de somon ve alabalık ziyafetine kendinizi hazırlayın. Dilerseniz de Salthill’de keyifli bir yürüyüş yapabilir ya da Eyre Meydanı’nın çimlerine kendinizi bırakabilirsiniz.

6. Keyifli bir alışveriş deneyimi

Galway’e geldiğinizde mücevherden müzik aletine kadar çok geniş bir yelpazede çok özel parçalar bulabileceğiniz pek çok dükkan bulunuyor. Buralarda dolaşarak çok güzel şeyler alma şansını yakalayabilirsiniz.

7. Pazarlar

Galway'e gitmek İçin 9 neden
Galway Noel Pazarı

Her cumartesi Aziz Nicholas Kilisesi etrafında kurulan Galway Market, şehrin en taze ürünlerinin satıldığı yerlerin başında geliyor. Gerçek tadını unuttuğunuz pek çok lezzeti burada tadabilirsiniz. Noel zamanına denk gelirseniz şehirde kurulan Noel pazarı da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

8. Festivaller

Galway’de her an bir festivalle karşılaşabilirsiniz. Mart ayında Galway Gıda Festivali ile en leziz tatları deneme şansını yakalarken, Nisan ayında Cuirt Uluslararası Edebiyat Festivali ile edebiyatın gizemli sokaklarında dolaşabilirsiniz. Eylül ayında sizi Deniz Ürünleri Festivali bekliyor olacak. Şehirdeki festivallerin ve eğlencelerin sadece bunlarla sınırlı olmadığını da belirtelim.

9. Günlük turlar

Galway'e gitmek İçin 9 neden
Turlarla Connemara’nın muhteşem manzarasını seyredin

Galway civarını keşfe çıkmak için gerçekleştirilen rehberli günlük turlar unutulmaz geziler gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Bu turlarla vadileri, gölleri, Moher kayalıklarını ve Aran Adaları’nı keşfedebilirsiniz.

Galway’e gitmek için bu kadar fazla neden varken daha neyi bekliyorsunuz? Hemen sitemize girin ve Galway uçuşlar sayfamızdan sizin için en uygun tarihe biletinizi satın alın.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.