galway'de ulaşım

İrlanda’nın 3. büyük şehri olan ve turizm anlamında Dublin’den sonraki en önemli bölgelerinden olan Galway, İrlanda’nın saf halini görmek isteyenler için çok ideal bir rota.

Hazırladığımız Galway ulaşım rehberi ile Galway’in şehir içi ulaşımı hakkında bilgilere ulaşabilecek, Galway’a nasıl gidilir? sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Dilerseniz fazla vakit kaybetmeden yazımıza geçelim…

1- Galway Ulaşım Rehberi

Galway, ulaşımın kolay, gezmenin ise çok keyifli olduğu İrlanda şehirlerinin başında geliyor. Böylece Galway gece hayatının tadını daha kolay çıkarma şansını yakalayabiliyor, yeme içme mekanlarına daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor yani kısaca unutulmaz bir tatil geçirme fırsatına sahip olabiliyorsunuz.

#1 Galway Şehir İçi Ulaşım

galway tren

Galway, küçük bir şehir ve Galway’in gezilecek yerlerinin çoğunu yürüyerek gezme şansına sahipsiniz. Eğer toplu taşımaya ihtiyaç duyarsanız tren, metro, otobüs ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz şehirde yaygın bir ulaşım aracı olan bisikleti de Galway şehir içi ulaşımda kullanabilirsiniz.

#2 Galway’e Nasıl Gidilir?

galway'de ulaşım

Galway’e ülkemizden direkt uçak seferi bulunmamaktadır. Şehre en yakın havaalanları Cork ve başkent Dublin’de bulunmaktadır. Bu nedenle Galway’e gitmek için öncelikle Cork seferleri sayfasına ya da Dublin uçuşlar sayfasına göz atmanız gerekmektedir.

Dublin’den Galway’e gitmek için Heuston İstasyonu’ndan Galway yönünde hareket eden trenleri değerlendirebilirsiniz. Dublin’den gerçekleştirilen tren yolculuğu yaklaşık 3 saatte sizi Galway’e götürecektir. Dilerseniz otobüsle de Dublin’den Galway’e gitme şansına sahip olduğunuzu da belirtelim. Gene Cork’tan gerçekleştirilen otobüs seferleri ile de Cork’tan Dublin’e gidebilirsiniz.

Galway ulaşım rehberi hakkında eklemelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.