Fort Myers'te ne yenir? Ne içilir?
Fort Myers'te ne yenir? Ne içilir?

Fort Mayers insanların sadece yaşamak için tercih ettiği bir şehir değil; aynı zamanda kafa dinlemek ve biraz huzur bulmak isteyenler için de çok güzel bir destinasyon. Biz de ekip olarak bu şehrin yeme içme kültürünü ele alalım dedik ve takipçilerimiz için “Fort Myers’te ne yenir? Ne içilir?” sorusuna cevap niteliğinde bir liste oluşturalım istedik.

Fort Myers’te Ne Yenir? Ne İçilir?

Pek çok cafe ve restorana ev sahipliği yapan şehir merkezi Fort Myers yeme içme olanakları bakımından ziyaretçilerine zengin bir yelpazeden seçim yapma fırsatı tanıyor. Bu nedenle buraya gelenlerin yemek konusunda pek sorun yaşamayacağını söyleyebiliriz.

Şehirde bulunan mekanlar özellikle sahil şeridinde bulunduğundan burada yemek yemek çok daha keyifli bir hale gelebiliyor. Yemeğinizi manzara eşliğinde gün batımında çok keyifli bir şekilde yiyebilirsiniz. Şimdi dilerseniz şehirde en çok tercih edilen yemeklerden ve içeceklerden oluşan listemize birlikte göz gezdirelim;

1. Timsah Eti

Timsah eti
Timsah eti şehirde çok sevilen bir lezzet

Fort Myers sınırları içinde timsah eti çok yaygın olarak tüketilmektedir. Tat olarak ise tavuk etine benzediğini söyleyebiliriz; ancak ülkemiz vatandaşlarından bu eti deneyenlerin buna pek de geçer not vermediğini belirtelim. Buna rağmen en azından denemiş olmak için deneyebilirsiniz. Belki de çok seveceğiniz bir lezzet olacaktır, bilemeyiz tabi ki 🙂

2. Dondurma

Love Boat Ice Cream, Fort Myers
Love Boat Ice Cream, Fort Myers

Suya kıyısı olan yerlerde serinlemek için en çok tercih edilen seçeneklerin başında dondurma gelmektedir. “Fort Myers’te ne yenir?” sorusuna yedikten sonra içinizde serinlik hissi uyandıracak bir cevap arıyorsanız dondurma en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Özellikle sahil şeridinde buluna birbirinden güzel dondurmacılarda pek çok farklı çeşit dondurmayı deneyebilir ve sıcağın etkisinden kendinizi uzaklara atabilirsiniz.

Eğer dondurma yemek için mekan tavsiyesi isterseniz de en çok tavsiye edilen yerlerden biri olan Love Boat Ice Cream isimli yeri ziyaret edebilirsiniz.

3. Donuts

Donuts
Donuts

Donut Flort Myers yemekleri içinde de kendine yer bulmayı başarmış ABD’nin sembol lezzetlerinden biri. Bu tada ülkenin neresine giderseniz gidin kolay bir şekilde ulaşabilir ve lezzetli donutların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

4. Pizza

Pizza
Fort Myers’te pizza konusunda oldukça iddialı mekanlar bulunuyor

Evet, İtalyanlar pizza ile dünyaya kendini tanıttı fakat Amerikan şehirleri de pizza konusunda İtalyanlar kadar iddialı. Şayet kaliteli bir pizza yemek isterseniz Fort Myers şehri de beklentilerinizi karşılayacak kadar iyi pizzaların yapıldığı bir şehir. İşte bu nedenle pizza da “Fort Myers yeme içme listesi” hazırlarken es geçilmemesi gereken önemli bir lezzet.

5. Kızarmış Tavuk

Kızarmış tavuk
Kızarmış tavuk ve bir içecek güzel bir yemek için yeterli 🙂

Hızlı yaşam anlayışını yemeklerine de yansıtan Amerikalılar için bir yemeğin hazırlanma süresinin kısalığı çok önemlidir. Bu da ülke genelinde kolay bir şekilde hazırlanan lezzetli tariflerin bulunmasını kolaylaştırıyor. Özellikle barların menülerinde yer alan kızarmış tavuk yemekleri de bira ya da herhangi bir içecekle çok güzel bir öğün olarak tüketilmektedir. Bu da “Fort Myers’te ne yenir? Ne içilir?” listemizin 5. sırasına kızarmış tavuğun girmesini sağlıyor.

6. Burger

Burger Fort Myers
Farklı bir hamburger deneyimine kendinizi hazırlayın

Hamburgerin doğduğu yer olan Amerika toprakları hala en iyi hamburgerlerin yendiği yerlerin başında geliyor. Bu yerlerden biri de Florida’nın şehirlerinden biri olan Fort Myers. Burada bulunan lokal işletmeleri ziyaret ederek bölge halkına has yapılan burgerlerle keyifli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

7. Yerel Yemek Arabaları

Yerel Yiyecek Araçları
Yerel Yiyecek Araçları

Listemizde bu kamyonlara da yer vermenin iyi olacağını düşündük. Plajlara yakın yerlerde pratik bir şekilde karnınızı doyurabileceğiniz bu kamyonlar “Fort Myers’te ne yenir?” diye merak edenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri. Bu kamyonlarda özellikle bölge halkının en sevdiği yiyecekleri bölgenin bir yerlisi gibi yeme şansına sahip olacağınız için bu deneyimi mutlaka yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

8. Barbekü

Barbekü
Barbekü

Fort Mayers’te yemek için gerek en şık restoranları gerekse sokaklardaki yemek kamyonlarını tercih edin her yerde karşınıza barbeküde hazırlanmış etler çıkacaktır. Oldukça lezzetli etlerle hazırlanan bu ızgara yemekleri mangal kültürüne alışmış ülkemiz vatandaşları için büyük bir şans olacaktır. Tabi ki ABD sınırları içinde domuz eti tüketimi de yaygın olduğu için bu konuda hassas olan gezginlerin yediği etin türünü araştırması önemli.

9. Tacos

Tacos
Meksika usulü tacolar ABD şehirlerinde çok seviliyor

Bu lezzetli Meksika usulü tacoların Amerikan yemek kültürü içinde kendisini bu kadar kolay bir şekilde kabul ettirmesine şaşmamak gerek. Pratik yemekleri çok seven Amerikalılar için leziz tortilla ekmeği içine çeşitli malzemeler konularak hazırlanan tacolar lezzetli ve kolay yenmesi sayesinde bu ülkenin değişmez tatları arasında olmayı kesinlikle hak ediyor.

10. Sosisli Sandviç

Sosisli Sandviç
Sosisli sandviç

Amerikan halkı ekmek arası hemen her şeyi pratikliği nedeniyle çok sever. Bunlardan biri ve değişmez bir klasik ise sosisli sandviç. Sokaklarda bolca rastlayacağınız arabalardan birine yaklaşın ve bir sosisli isteyin. Üzerine de tuşu ve hardalı ilave ederek hızlı bir şekilde karnınızı doyurun.

11. Pho Çorbası

Pho
Pho Çorbası

Vietnam’ın bu leziz ve bol kepçe çorbası birçokları tarafından her derde deva bir yiyecek olarak kabul edilmektedir. Erişte ve et suyuyla ortaya çıkan bu karışım isteğe göre çeşitli baharatlarla da tatlandırılarak afiyetle mideye indirilmektedir. Bizce denemeye değer olan bu lezzet tek başına bir öğün olarak tüketilebilir; zira yerel yeme içme mekanlarında genellikle pho çorbasının bulunduğu yerlerde menü çok zengin olmuyor.

12. Sandviç

Lezzetli Sandviçler
Lezzetli Sandviçler… Hımm…

Fort Myers’te bir sandviç ülkemizdeki gibi annelerin çocuklarının açlıklarını yatıştırmak için ekmek arasına peynir sıkıştırarak verdiği bir yemek değil. Burada sandviç çok değer verilen bir öğün ve Fort Myers’te sandviçin çok farklı versiyonlarını yiyebilirsiniz. Aynı şekilde tostlarda burada çok özenle hazırlanmakta ve aklınızdaki “tost” imgelemini kökünden sarsacak kadar güzel ve albenili görünmektedir.

Fort Myers mutfağı ile ilgili en önemli başlıkları sizlerle paylaşmak istedik. Eğer sizin de bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz şeyler varsa bizimle yorum kısmından mesaj atabilirsiniz 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.