Amerikan Rüyası’ının en güzel yaşandığı şehirlerden biri olan Fort Myers’in görülmesi gereken yerlerini sizler için derledik.

Fort Myers gezilecek yerler yazımızı inceleyerek, şehrin birbirinden güzel noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

#1 Fort Myers Gezilecek Yerler

Listemizin ilk sırasında;

1- Edison and Ford Winter Estates

Fort Myers gezilecek yerler

Şehre gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden ilki kesinlikle Thomas Edison’un yaşamış olduğu ‘kış evleri’ olmalı. Turlarla gezme imkânınızın bulunduğu ev oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş evlerden ve bahçelerden oluşmaktadır.

Botanik bahçesinin büyüklüğüne hayran kalacağınız evler hala Edison’a ait izleri de taşımaktadır. Edison’un kış aylarında kaldığı bu evlerde kullanılmış olan eşyalar özenle korunmuş ve günümüzde ziyarete açıktır.

Bu evleri dilediğiniz her gün 09.00-17.30 saatleri arasında gezebilirsiniz.

2- Lakes Regional Park

Fort Myers gezilecek yerler

Eğlence tutkunlarının aklını başından alacak olan bir parkla karşı karşıyayız. Fort Myers’in en sevilen noktalarından olan Lakes Regional Park, isteyenlerin sakince balık tutabildiği bir seyahat noktasıyken isteyenlerin aksiyon oyuncaklarına binebileceğini bir eğlence parkı. Lakes Regional Park’ı haftanın yedi günü ziyaret edebiliyorsunuz.

3- Imaginarium Hands-On Museum and Aquarium

Fort Myers gezilecek yerler
Imaginarium Hands-On Museum and Aquarium

Florida tarihini yakından incelemenizi sağlayacak olan Imaginarium Müzesi, mühendislik alanındaki çalışmalardan arkeolojik çalışmalara kadar uzanan birçok farklı alandan eserler sunuyor. İçerisinde oldukça büyük bir akvaryumu bulunduran bu müzede Florida sularında yaşayan canlıları yakından görme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Aynı zamanda Florida tarihini inceleyebileceğiniz bu müze içerisinde keyifli vakit geçireceğinizi garanti edebiliriz. Müze, pazartesi günleri dışında 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

4- Calusa Nature Center and Planetarium

Calusa Nature Center and Planetarium
Calusa Nature Center and Planetarium

Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Nature Center, Fort Myers’in en sevilen noktalarından biridir. Oldukça büyük bir alanı kapsayan yeşil alan içerisinde kamp yapabileceğiniz gibi golf için ayrılmış olan bölümde spor aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbiri ilginizi çekmezse bile kısa bir yürüyüş için bu parkı ziyaret etmelisiniz.

5- Murphy-Burroughs House

Murphy-Burroughs House
Murphy-Burroughs House

1984 yılında yapılmış olan Murphy Burroughs House, şehrin en lüks evlerinden biridir. Bahçesinde bulunana palmiye ağaçları ve Revival tarzda inşa edilmiştir. Günümüzde düğün ve etkinliklerin gerçekleştirildiği ev oldukça popüler.

6- Railroad Museum of South Florida

Railroad Museum of South Florida
Railroad Museum of South Florida

Uzun demiryolu ağlarıyla meşhur olan Amerika’da, demiryollarının gelişimini Railroad Müzesinde inceleyebilirsiniz. Bu müze içerisinde vagonla da seyahat ederek hem farklı bölümleri gezebilir hem de eski trenlerle seyahat etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tur sırasında ormanın içinden geçip, göl manzarasının fotoğrafını çekebiliyorsunuz. Her gün açık olan müzeyi 10.00-13.30 saatleri arasında gezebilirsiniz.

7- Lee County Manatee Park

Lee County Manatee Park
Lee County Manatee Park

Şehrin en hareketli noktalarından olan Manatee Park, huzur dolu yeşillik alanları ve deniz canlılarıyla görülmeyi bekliyor. Gençlerin ve çocukların oldukça ilgisini çeken parkta isterseniz kamp yapabilir isterseniz ailecek bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Park haftanın her günü 07.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

8- Six Mile Cypress Slough Preserve

Six Mile Cypress Slough Preserve
Six Mile Cypress Slough Preserve

Uzun yürüyüşler ve doğa içerisinde bisikletle seyahat etmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Six Mile, Fort Myers’n oksijen deposu. Özel günler dışında her gün ziyaret edebileceğiniz park,07.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermekte.

9- Centennial Park

centennial park
centennial park

Güneşli günlerde Florida’nın en kalabalık noktalarından olan Centannial Park’ta harika bir gün geçirebilirsiniz. Sahil kenarında yürümenin ve manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz park ziyaret etmeniz gereken önemli noktalardan biri.

Fort Myers’te görülmesi gereken yerleri nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Amerika’nın sahil kentlerinden olan Fort Myers’i yakından görmek isterseniz birçok farklı havayolu firması arasından seçim yapabilirsiniz. Sitemizi ziyaret edip farklı tarihlerdeki en uygun Fort Myers uçuşlarını inceleyebilir, görüntüleyebilirsiniz.

Yazı ile ilgili fikir ve görüşleriniz için aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.