Fotoğraflarıyla Birlikte Fiji’de Gezilecek 8 Yer

Tropikal ormanlardan, kumsallara, masmavi denizi ve lezzetli yemekleriyle Fiji Adaları dünyadaki cennet gibi.

Pasifik Okyanusu’nun ortasında çoğunluğunu Hintlilerin oluşturduğu adacıklar düşünün. İşte birbirinden güzel noktalarıyla sizler için hazırladığımız ‘’ Fiji Gezilecek Yerler  ‘’ listemiz.

Sri Siva Subramaniya Temple

Sri Siva Subramaniya Temple

Fiji’de canlı renkleriyle dikkat çeken Si Siva Subramaniya Tapınağı,1986 yılında inşa edilmiş bir Hindu tapınağıdır.

Dış cephesinde tahta oymacılığıyla yapılmış olan tanrı figürleriyle göz alan tapınak aynı zamanda turuncu, yeşil, kırmızı renkleriyle dikkatleri çekiyor.

Dini törenlerin düzenlendiği tapınağı ziyaret etmek isterseniz öncelikle uygun kıyafetler giymeye özen göstermelisiniz. Geleneksel Dravidian mimarisinin uygulandığı tapınağı yakından ziyaret edip fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Kula Eco Park

Kula Eco Park

1980’li yıllarda kurulmuş olan Kula Eco Park ilk olarak sadece kuş türlerine ev sahipliği yaparken, zaman içerisinde genişleyerek sürüngenler, balıklar, yırtıcılar, memeliler ve daha birçok türe ev sahipliği yapar hale gelmiştir.

Turistlerin popüler ziyaret noktaları arasında olan Kula Eco Park’ı dilediğiniz her gün 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Fiji Museum

Fiji Museum

Fiji’nin tarihini görebileceğiniz en kapsamlı noktalardan biri Fiji Müzesi’dir. Ada üzerinde yapılan arkeolojik alışmalar sonucunda ortaya çıkarılan buluntuların sergilendiği müzede, eserlerin yanı sıra sergi alanlarını, fotoğraf stüdyosunu ve hediyelik eşya mağazasının olduğu bölümü gezebiliyorsunuz. Fiji’nin tarihi öğelerini görebileceğiniz Fiji Müzesi’ni pazar günleri dışında 09.30-16.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Thurston Gardens

Thurston Gardens

Fiji’nin başkenti Suva’da bulunana Thurson Bahçeleri, 1880 yılında kurulmuştur. Şehrin en düzenli ve renkli noktalarından biri olan botanik bahçe içerisinde zambaklar, palmiyeler, papatyalar ve birbirinden güzel daha birçok bitki türü bulunuyor.

Ayrıca parkın önemli noktalarından biride içerisinde bulunana saat kulesidir.7/24 açık olan bu parkı dilediğiniz gün ve saate ücretsiz olarak gezebiliyorsunuz.

Mamanuca Adaları

Mamanuca Adaları

Tom Hanks’in Cast Away filmini izlemiş miydiniz? Issız bir ada da hayatta kalma mücadelesini izlediğimiz filmde aynı zamanda anın güzelliklerine bakmadan edemiyorduk. İşte muhteşem sahnelere arka plan olan bu yer Mamanuca Adaları, Fiji’nin Nadi kıyılarında bulunuyor.

Tropikal meyvelerin, papağanların ve rengarenk kelebeklerin süslediği bu ara şehrin en egzotik noktalarından biridir. Nadi Havalimanı’nın bulunduğu adaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve cennetten bir köşeye benzeyen bu adanın tadını çıkarabilirsiniz.

Uyuyan Dev Bahçesi

Uyuyan Dev Bahçesi

Güney Pasifik’in bitki çeşitliliğini görebileceğiniz en güzel noktalardan biri olan Uyuyan Dev Bahçesi, Fiji’nin en popüler botanik bahçesidir.

Muhteşem bahçe düzeniyle 2000’den fazla bitkiye ev sahipliği yapan bahçe özellikle rengarenk orkideleriyle dikkat çekiyor. Uyuyan Dev Bahçesi’ni Fiji’de dilediğiniz her gün saat 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Yasawa Adaları

Yasawa Adaları

Fiji’nin batısında bulunan Yasawa Adaları, ülkenin en popüler noktalarından biri. Maviye boyanmış gibi duran muhteşem denizinin altında yaşayan canlıları görmek isterseniz, adada şnorkelle dalış yapabilirsiniz.

Issız bir ada gibi dursa da düzenlenen birçok etkinlikle Yasawa Adası’nda oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Adaya, yolcu gemileriyle veya kiralık teknelerle ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Fiji Poseidon Hotel

Fiji Poseidon Hotel

Denizin 40 feet aşağısında masmavi suyun tam ortasında deniz canlılarını görerek uyumaya ne dersiniz? Bu harika duyguyu yaşayabileceğiniz nadir yerlerden biri Fiji’de bulunana Poseidon Hotel.

Yarısından fazlası camla kaplı olan odada uyurken manzaranız rengarenk balıklar ve masmavi sular oluyor. Oturma kısımlarından,yemek salonlarına kadar aklınıza gelen her yerin camla kaplı olduğu bu muhteşem otelde konaklayabilirsiniz. Otelde kalabileceğiniz günleri ve oda ücretlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Fiji yazımızı beğendiniz mi? Yazımızla ilgili düşünce ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin