Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

0
1222

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Fethiye’ye ulaşım için tüm alternatifleri sizler için derledik. Aklınızda ”Fethiye’ye nasıl gidilir?” diye bir soru beliriyorsa okumaya devam edin.

Akdeniz bölgesinin batı tarafında yer alan ilçe, dünyanın dört bir yanından turistleri de bölgeye misafir ediyor. Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Fethiye’ye ulaşım için ise hava yolu, kara yolu alternatiflerini kullanabilmeniz mümkün.

Hava Yolu ile Ulaşım

thy ucagi
Türk Hava Yolları Uçağı

Muğla’ya bağlı olan ilçenin kent merkezine uzaklığının ise 130 kilometre olduğunu belirtmekte fayda var. Dalaman Havalimanı’ndan ilçeye ulaşım 35-40 dakika arası sürüyor. Havalimanına ise İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hemen her gün THY, Atlasjet ve Onur Air gibi büyük firmaların seferleri düzenleniyor. Uçak ile kat edeceğiniz zaman ise 1 saat 15 dakika dolaylarında. Yani havalimanı transferi ile birlikte şimdi yola çıksanız, 2 saat sonra kendinizi Fethiye’de bulabilirsiniz 🙂 Biletbayi’den ise dakikalar içinde en uygun uçak biletini ayırtabilirsiniz.

Fethiye’ye geçişte Antalya Havalimanı’nı tercih etmek isteyenlerin ise 50 kilometre yol kat edeceklerinin bilgisini şimdiden verelim.

Kara Yolu ile Ulaşım

Yurt içi tüm seyahatlerde ayağım yere bassın diyenler için ise Fethiye’ye karadan ulaşım artık çok daha kolay. Tüm yol çalışmaları, beldeye araç ve otobüs ile gidişlerin rahatlaması için titizlikle yapılmış gibi gözüküyor. Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferlerinin düzenlediği ilçenin, bulunduğunuz şehirden ne kadar uzak olduğunu aşağıdaki butonları kullanarak hesaplayabilirsiniz.

 Sizlerde Fethiye yolculuğuna çıkma konusunda kararlıysanız, en uygun ulaşım alternatiflerini sunan Biletbayi.com sitemizden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan Türkiye’nin önde gelen otobüs ve hava yolu firmalarının biletleri arasında fiyat karşılaştırması yapma imkanı sunan sitemizde, Fethiye’ye giden en uygun otobüs ve uçağı yakalama fırsatı kazanabilirsiniz. 🙂

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.