Ezber Bozan Tatil Rotaları

0
854

Alışagelmiş tatil anlayışından sıyrılmak için yeni yerleri keşfetmek ve buralar hakkında bilgi edinerek rotanın yönünü değiştirmek, keyifli bir tatil yaşamak için en ideal yöntemdir.

Yaz aylarının sıcak günleri artık kendini göstermeye başladı. Güneş, daha bir dik açıdan bakıyor dünyaya, çiçekler daha bir renkli ve parlak ve tabi ki deniz… Yaz aylarının en güzel eğlencelerinden biri de suda zaman geçirmektir. Deniz, göl veya akarsuların serinletici ortamında, kavurucu sıcaklardan kurtulmak… Tüm bunlar güzel de ezberlediğiniz yerlerde tatil yapmak sıkıcı geliyor değil mi? Öyleyse şimdi sizlerle paylaşacağım destinasyonlara göz atın.

Ezber bozan tatil rotaları

Asos

Asos, denizi, doğası ve sıcak insanlarıyla ön plana çıkan bir yerdir. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km. güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan Asos, tarihi evler arasında mis gibi kekik kokusunun yayıldığı bir yerdir. Denizin müthiş keyfini yakalamak ve doğa ile baş başa kalmak için bundan daha iyi bir fikrin olduğunu söylemek güç doğrusu. Ortaçağ’dan günümüze kadar ulaşmayı başaran bölgede birçok medeniyet egemenlik kurmuş ve bu egemenliğin etkisiyle birlikte Lidya, Pers, Pergamon¸ Roma etkileri, bölgede yer yer kendini gösteriyor. Doğrusu tatilde; tarih ve doğayı bir arada yaşamak, sanırım en güzel keyiflerden biri olur.

Asos

Çakraz

Ege ve Akdeniz bölgelerine alternatif olabilecek bir yerde tatil yapmak, sanırım ezber bozmak için en ideal seçenek olacaktır. Batı Karadeniz bölgesinde Bartın iline bağlı Amasra ilçesinden 25 dakika uzaklıkta bir nokta. Burada deniz ve plajın keyfi bir başka olur. Mavi deniz, altın sarısı kumsallar ve doğanın yeşil tonlarına hâkim birçok güzellik. Yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile tatilin pahalı olması gerekmediğini kanıtlayan Çakraz, mükemmel vakit geçirmek için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biridir.

Çakraz

Eski Foça

Ege bölgesinin güzel bir noktasında buluşmak ve bu noktada buluşurken de tatilde ihtiyaç duyulabilecek her şeyi bir arada bulmak. İzmir’in Eski Foça ilçesi, tam da bunları karşılayan konsepti ile tatilcileri kendine hayran bırakan bir destinasyon. Sakin ve sessiz bir ortamda hoş vakit geçirmek isteyenlere önerilebilecek Eski Foça’nın etkileyici güzelliği tatil günleri boyunca sizi saracak ve tatil günlerinden sonra da aklınızda iz bırakacaktır.

Eski Foça

Kabak Koyu

Mavi ile yeşili bir arada bulabilmek ve böyle bir ortamda vakit geçirmek… Tatil anlayışında devrim gibi oturacak bu fikrin tam adresi olarak Kabak Koyu’nu söylememiz herhalde en isabetli söylem olacaktır. Ölüdeniz’in doğusunda, Faralya Köyü çevresinde saklı bir cennet gibi duran Kabak Koyu (Gemile Koyu), özellikle sırt çantalı gezginler için müthiş bir destinasyondur. Kamp kurmak, denizde bol vakit geçirmek, el değmemiş doğal güzellikleri yaşamak ve daha fazlasına ulaşmak için 2017 yazında burayı tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Kabak Koyu

Karaburun

İzmir’in güzellikleri arasında vakit geçirmek isteyenlere özel bir fırsat olarak sunulabilecek en güzel yerlerden biri Karaburun’dur. Karaburun, 1 beldesi ve 13 köyü ile müthiş bir noktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada yaşarken doğanın farklı renkleri içerisinde kalmak, yaşam enerjisi depolamak adına mükemmel bir keyif olacaktır. Hayal ettiğiniz güzelliklere çok yakın olmak ve tatil yaparken eğlence dolu anlara tanıklık etmek için Karaburun seçeneğini, tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Karaburun

2017 yaz tatilcileri için fikir olabilecek en güzel destinasyonlar ve destinasyonlar hakkında zaman zaman bilgi vermeye devam edeceğim.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.