Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

0
1185

Küçük ve güvenli bir ülke olan Estonya, ucuz ve güzel bir ülke olması sebebiyle son yıllarda turizm açısından büyük bir ilgi görüyor.

Avrupa ülkeleri arasında nüfus yoğunluğunun en az olduğu ülkede eğitim ve kültür seviyesinin hayli yüksek olması, teknolojik anlamda oldukça ileride olması sebebiyle bu ülkeyi yerleşmek için tercih edenlerin sayısı da hayli artmış durumda. Öğrencilerin üniversite eğitimi için de son yıllarda çok fazla tercih ettiği Estonya’ya gitmek için 9 sebebi sizler için belirledik.

Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

1.Avrupa’nın nüfus yoğunluğu en az olan ülkesi

En seyrek nüfusa sahip Avrupa ülkesi

Estonya, 1.4 milyon nüfusuyla yüz ölçümüne göre en az yoğunluğa sahip Avrupa ülkesi unvanına sahip. Bu da hem yaşarken hem de gezi için gittiğinizde kalabalıktan bunalan biriyseniz çok rahat edeceğiniz anlamına geliyor.

2.Ormanlarla kaplı yemyeşil bir ülke

ormanlarla kaplı bir ülke

%5o’si ormanlarla kaplı olan Estonya, gerçekten insana huzur veren yemyeşil bir ülke.

3.Tallinn’s Old Town Meydanı

Tallinn’s Old Town

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan meydan sizi kraliyet döneminde bir yolculuğa çıkarıyor. Bu meydanda zaman geçirmek size kendinizi çok iyi hissettirecek.

4.Halk müziği kültürü oldukça geniş

Müziğe çok önem veren bir ülke

Estonya müzik kültürüne çok önem veriyor. Ülkede müzik adına birçok çalışma ve festivaller düzenlenmekte. Şayet müzikle alakanız varsa bu ülkenin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

5.Çocukların bilgisayar eğitimine verilen önem çok büyük

Estonya’da bilgisayar eğitimi çok önemli

Ülkenin eğitim stratejisinde bilgisayar çok önemli bir yere sahip. Çocuklara 7 yaşından itibaren ciddi bir bilgisayar eğitimi veriliyor. Şayet çocuğunuza böyle bir eğitim aldırmak istiyorsanız Estonya’ya yerleşmeyi ciddi ciddi düşünebilirsiniz.

6.Ünlü yazılımların merkezi

Skype

Dediğimiz gibi Estonya teknolojiye çok önem veren bir ülke. Skype, hotmail ve daha birçok önemli markanın merkezi bu ülkede bulunuyor.

7.Diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz

Avrupa’nın ucuz şehirlerinden biri

Avrupa’daki birçok ülkeden daha ucuz olması sebebiyle öğrenim görmek ve gezmek için çok cazip bir rota olan Estonya, yaşamak için de imkanların oldukça uygun olduğu bir ülke.

8.Gece hayatı oldukça hareketli

Estonya’da gece hayatı

Estonya, gece hayatın sevenler için de oldukça eğlenceli ve çekici imkanlar sunuyor. Ülkede bulunan birçok kaliteli gece kulübü, çılgınca eğlenmek için sıkça tercih ediliyor.

9.Hayvanlara verilen değer çok fazla

Havyan haklarına çok değer veriliyor

Ülkede hayvanlara çok büyük değer veriliyor ve hayvan hakları çok katı kurallarla korunuyor. Eğer çocuğunuzun hayvansever biri olarak yetişmesini istiyorsanız Estonya tam da aradığını ülke olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.