En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları Nelerdir?

0
1394

Uçakla seyahat etmek günümüzün en popüler seyahat tiplerindendir. Eskiden uçak yolculuğu pahalı olsa da günümüzde artık daha ucuz rakamlarla seyahat etmek mümkündür.

Seyahat ederken mesafeleri kısaltmak, zamanı daha farklı şeylerle değerlendirmek için uçak ile yolculuk yapmak en doğrusudur. Karayolu ile neredeyse aynı fiyatlara kadar inen uçak biletleri, zaman zaman daha da pahalanabiliyor. Ancak bunun için bazı yollara dikkat edildiğinde, karayolu ile seyahat etmekten çok daha düşük maliyetlere getirebilirsiniz. Peki, nedir en ucuz uçak bileti almanın yolları?

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

“Ucuzluk” veya “ucuza alma” insan fıtratında var olan bir şeydir. Dünyanın en zengini veya en fakiri olunması bunu değiştirmiyor. Bir şeyi ekonomik fiyata satın almak, insan psikolojisinde var olan bir durumdur. Uçak bileti alırken de bu konu kendini gösteriyor. Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda verdikleri bilgiler; en ucuz uçak bileti almanın yollarının temelinde erken rezervasyon yatıyor. Erken rezervasyon, uçuş tarihinden 6 ay önce alınan biletlerde uygulanır ve fiyat olarak sonradan alınan biletlere göre çok düşük olur.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Gidiş-dönüşlerde farklı havayollarını kullanmak

Çoğu insan uçak ile seyahat ederken, planlı bir seyahat ise gidiş-dönüşlü bilet almayı tercih eder ve genellikle aynı havayolu firmasından biletini alır. Ancak ucuz uçak bileti alma yöntemlerine aykırı bir kural olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Gidiş-dönüş bileti satın alırken farklı havayolları firmalarını değerlendirdiğinizde, maliyetin çok daha uygun rakamlara düştüğünü göreceksiniz.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

E-Bültenlere abone olun

Turizm blogları veya uçak bileti ile ilgili blogların bazılarında “e-bülten aboneliği” vardır. Bu tip sitelerden faydalanarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Havayolları firmalarının kampanyaları, yeni tarifeleri ve diğer avantajları ile ilgili haberlerin e-mail adresinize düşmesi, seyahat planı yaptığınız dönemlere denk geliyorsa kesinlikle daha ekonomik rakamlarla uçak bileti bulmanızda yardımcı olacaktır.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Uçak bileti fiyatları belirlenirken; uçuş günleri ve saatlerine göre değişiklikler uygulanır. Mesela gecenin geç saatlerinde veya sabahın erken saatinde uçak bileti satın aldığınızda daha az para ödersiniz veya hafta sonu ile hafta başı bilet aldığınızda çok daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Yani seyahat saatinizi ve gününüzü belirlemeniz, ucuz uçak bileti bulmak için uygulamanız gereken bir yöntemdir.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Seyahatin keyifli geçmesini sağlayan etkenlerden biri olarak “az para ödeme” konusunu ön planda tutmamız sanırım yanlış olmayacaktır. Uçak yolculuğu son zamanların en popüler seyahat tipleri arasında yer alıyorken, uçak bileti satın alırken daha ucuz nasıl alınır? Sorusu üzerinde değerlendirme yapmak ve buna göre adım atmak elbette ekonomik anlamda işleri çok fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.