En Popüler Yaz Tatili Seçenekleri

0
949

Turizm sektörünün açılmasına ramak kala erken rezervasyon yaptıranlar yaptırdı, yaptırmayanlar ise tatil için seçebilecekleri seçenekler üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyorlar.

Türkiye’de “yaz tatili” denince ilk akla gelen şey; deniz, güneş ve kum üçgenidir. Ülkenin üç tarafı denizle çevrili olunca bu şekilde düşünülmesi de gayet normal tabi… Yaz eğlencelerinin doyumsuz yaşandığı Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde, alternatif birçok seçenek yaz tatilcilerini bekliyor. Şehrin gürültülü yaşamından uzaklaşarak huzur dolu vakit geçirmek isteyenler için birbirinden farklı yerler sunulurken bir de en popüler yaz tatili seçenekleri konusunu da değerlendirmek gerekiyor.

Popüler tatil seçenekleri

Tatil anlayışı değiştikçe konaklama alışkanlıkları da değişmeye başlıyor. Eskiden klasik olarak sadece oteller kullanılırken şimdilerde apart, motel, pansiyon veya gezginlerin tercih ettikleri cmaping kültürü bir gelenek haline gelerek tatillerde kendini göstermeye başladı.

Popüler tatil seçenekleri

Modern tesisler, kamp kurmak için doğal alanlar ve deniz kenarlarına yapılan uygun yerler, tatil anlayışının kökünden değişmesinde etki ediyor. Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Hatay’dan Çanakkale’ye kadar her deniz hattı üzerinde artık bu tip konaklama yerlerini ve konukları görmek sıradanlaştı. Tabi tüm bunlar yaşanırken Türkiye’nin en popüler yaz tatili seçenekleri, yerlerini koruma altına almaya devam ediyorlar. Kemer, Bodrum, Marmaris gibi yerler, turizm dünyasının vazgeçilmezleri olmaya devam ediyor.

Popüler tatil seçenekleri

Kemer

Antalya’nın Kemer ilçesi, dünya turizmi açısından önemli bir yere sahip. Özellikle de Rus ve Ukraynalı turistler için neredeyse kendi memleketleri gibi. Aslında buranın çok fazla tercih edilmesinin nedeni belli! Deniz, kum ve güneş… Tabi bunun yanında bir de alternatif konaklama yerlerinin fazla olması da tercih edilmesinde büyük bir etkiye sahip. Pansiyon, 5 yıldızlı oteller, resortlar vs. yani her bütçeye uygun konaklama mekanlarının Kemer’de bulunması, turizm dünyasındaki önemine önem katmaya yetiyor.

Kemer
Kemer

Bodrum

Akdeniz’den Ege’ye geçerken turizm dünyasının durak olarak seçtiği noktalardan biri Bodrum’dur. “Zeki Müren de bizi görecek mi?” sözü ile ününe ün katan Bodrum, yaz aylarında oldukça hareketli vakitlerin geçtiği bir yere dönüşüyor. Türkiye’nin en popüler yazlık beldelerinden Bodrum’da da yine alternatif tatil seçenekleri bulunuyor. Pansiyonlar, oteller, moteller ve sahil kenarlarında kamp alanları. Tüm bunlar turistlerin istedikleri gibi tatil yapmalarını sağlayan etkilerdir.

Bodrum
Bodrum

Çeşme – Alaçatı

“Ege’de tatil” denince ilk aklıma gelen yer Çeşme-Alaçatı olur. Sanırım İstanbul’da yaşayan biri olarak sadece benim için değil, yaz tatilini kısa mesafede bir yerde geçirmek isteyen herkesin aklına Çeşme gelir. İstanbul’da kokorecinizi yiyip, uçağa atladığınızda 1 saat sonra Alaçatı’nın kendine has kokteyllerini yudumlamaya başlayabilirsiniz.  Tabi bunu bir de İzmirlilere sormak gerekiyor. Onlar ise sık gördükleri için midir bilmem ama balık yemek için köy evlerinden çıkıp Alaçatı’ya giderler.

Çeşme-Alaçatı
Çeşme-Alaçatı

Marmaris Koyları

Mavi yolculuk turlarının vazgeçilmez rotaları arasında yer alan Marmaris, yaz aylarının en hareketli duraklarından biridir. Deniz, kum ve güneşin yanında tarihi dokular ve doğal güzelliklere sahip olan Marmaris koyları, tatili hangi anlamda yaşamak isterseniz isteyin, kesinlikle tercihleriniz arasına almanız gereken tatil beldelerinden biridir.

Marmaris Koyları
Marmaris Koyları

Üç tarafı denizle çevrili ülkemizin hangi noktasına giderseniz gidin, zevkinize uygun bir tatil beldesi bulabilir, konaklama ihtiyacınızı giderirken alternatif yerleri değerlendirebilirsiniz. Tatil yapmaya karar vermeniz yeterli olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.