El Kasım Gezilecek Yerler

Suudi Arabistan’ın idari ve turistik açıdan önemli bölgelerinden biri olan El Kasım’da görülecek yerleri sizler için derledik.

Orta Doğu’ya bakış açınızı değiştirecek güzellikleriyle ‘’ El Kasım Gezilecek Yerler ’’ yazımızın ilk sırasında;

Almsukf Market

Suudi Arabistan’ı ziyaret ederseniz dönerken yanınıza bu geleneksel şehre ait izler götürmek isteyebilirsiniz. Yemeklerinden, kıyafetlerinin aradığınız her şeyi bulabileceğiniz tek adres: Almsukf Market. Ülkemizdeki kapalı çarşıya benzetilebilecek olan bu market alanında 200’den fazla dükkân bulunmaktadır.

Gıda mağazalarından kıyafet mağazalarına hediyelik eşya dükkânlarından kuyumculara uzanan geniş bir yelpaze içerisinde dilediğiniz gibi alıveriş yapabiliyorsunuz. Almsukf Market’i dilediğiniz her gün 05.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Al Busar Parkı

Şehrin en sessiz ve huzur verici noktalarından biri sayılan Al Busar Parkı, yeşillik alanları ve suni gölleriyle şehrin en popüler ziyaret noktaları arasında yer alıyor. Şehre gittiğinizde dilediğiniz zaman ücretsiz ziyaret edebileceğiniz Al Busar Parkı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kral Abdullah Milli Parkı

Kral Abdullah Milli Parkı

El Kasım’da neşeli bir gün geçirmek isteyenlerin uğrak noktalarından olan Kral Abdullah Parkı, içerisinde bulunan yapay göl ve oyun alanlarıyla hem çocukların hem de gençlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Çocuklu aileler için oldukça ideal olan bu parkta çocuklarınız oyun oynarken sizde kafelerde oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Çok yönlü eğlence alanları, güzel peyzajı ve huzurlu ortamıyla Kral Abdullah Parkı dilediğiniz her gün sabah 08.00 ile akşam 02.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Buraydah Müzesi

buraydah müzesi

El Kasım’ın önemli merkezlerinden biri olan Buraydah Müzesi, şehrin tarihi ve kültürel birikimini yansıtan mekanlardan biridir. Suudi Arabistan krallarına ait birçok eşyanın bulunduğu müze içerisinde; eski evraklar, makam arabaları, özel kullanım eşyaları ve ülke tarihiyle alakalı önemli parçalar bulunmakta.

Buraydah Müzesi’ni cuma ve cumartesi günleri dışında 08.00-14.00 saatlerinde gezebiliyorsunuz.

Alshnanah Historical Tower

Historical Tower

Şehrin en turistik noktalarından biri olan Alshnnah Tarihi Kulesi, yapısal farklılığıyla dikkatleri anında üzerine çekiyor. Kahverenginin hâkim olduğu ula uzun ve üçgen bir forma sahiptir.

Etrafında birçok eski ev kalıntılarının bulunduğu kule, kurak toprakların olduğu bir bölgeye inşa edildiği için çevresinde gezebilecek çok fazla yer bulamayabilirsiniz. Kuleyi dilediğiniz her gün ve her saate gezebiliyorsunuz.

Al Mithnab Geleneksel Kent  

Al Mithnab

Suudi Arabistan’da bulunan Al Mithnab Geleneksel Kent’i şehrin eski dönemlerdeki halini yakından görebileceğiniz, koruma altına alınmış yerlerden biridir. Topraktan yapılma evleri görebileceğiniz bu kent içerisinde aynı zamanda geçmiş dönemlerin çanak çömleklerini ve günlük kullanım eşyalarını da görebiliyorsunuz.

El Kasım’da Suudi Arabistan halkının eski dönemlerde nasıl bir yaşam sürdüğüne tanıklık etmek için Al Mithnab’ı gezebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.