Ege Tatilinin En Güzel Noktası Aydın

0
1085

Binlerce yıl geçmişi ile Ege’nin inci noktalarını oluşturan Aydın, gezilmesi gereken antik kentleri, kumsalları ve doğal alanları ile tatilin en güzel rotalarına ev sahipliği yapıyor. Zamanınızı farklı destinasyonlarda, tarihin gizemli yönlerini keşfederek değerlendirmek için yönünüzü Aydın’a doğru çevirin.

Aydın,   antik çağlardan günümüze kadar gelmiş, her dönem farklı uygarlıklara tanıklık eden antik bir kenttir.  Antik Çağda Afrodisias, Milet, Didyma, Nysa, Priene, Magnesia gibi önemli kentlere ev sahipliği yapan Aydın’da bu dönemlere ait tarihi kalıntılar yer almaktadır. Turizm dünyasının dikkatini celbetmeyi başaran kent, tüm gizeminin yanında konuklarına sunduğu görsel şölenleri ile de kendinden söz ettiren bir yerdir. Aydın gezilerinizi daha keyifli hale getirmek ve seyahatinizi daha rahat yapmak için uçak bileti avantajlarını sunan www.biletbayi.com adresinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı için İzmir uçak bileti avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Aydın seyahatinde görülmesi gereken 4 etkileyici yer

  • Altınkum, Didim

Deniz, um ve güneş üçlüsünü bir arada bulmak, yaz tatilinin keyfini inci güzelliğindeki kumsallarda geçirmek için Aydın’ın Didim ilçesinde yer alan Altınkum Plajı, Türkiye’nin sayılı kumsallarına sahip bir noktadır. Adını altın sarısı kumsallardan alması bile yaz tatili için ideal bir nokta olmasına yetiyor. Yılın 260-300 günün güneş gören Altınkum Plajı, yılın neredeyse tüm mevsimlerinde güneşlenmek isteyenlerle dolup taşıyor.

Altınkum Didim

  • Apollon Tapınağı

Aydın gezilerini tarihin gizemli yönleriyle renklendirmek için görmeniz gereken harika noktalardan biri de Yenihisar ilçesi merkezinde yer alan Apollon Tapınağı’dır. Tapınak, milattan öncesi yıllarda yapılmış, tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre M.Ö 600’lü yıllarda Mısır Kralı II. Nekho ve Lidya Kralı Kroisos’un Didyma’daki Apollon mabedine adaklar sunmakta idi. Günümüzde Aydın’ın en çok turist çeken noktalarından biri halinde olan tapınak, gizemli yönleriyle misafirlerini ağırlamaktadır.

Apollon Tapınağı

  • Priene Örenyeri

Aydın’ın Güllübahçe ilçesinde yer alan Priene Örenyeri, M.Ö 2000 yıllarından kalma antik bir kenttir. Alman arkeologların devam eden çalışmasına ev sahipliği yapan ören yerinin tam olarak hangi dönemlere dayandığı ise henüz netlik kazanmış değil. Tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre M.Ö. 133’de Pergamum Kralı II. Attalus’un ölümünden sonra Priene, Roma egemenliği dönemini yaşamıştır. Tarihin gizemli yönlerini Ege bölgesine kazandıran antik kent, turizm dünyasından oldukça büyük ilgi görmektedir.

Priene Ören Yeri

  • Sağtur Plajı

Aydın’ın Güllübahçe ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sağtur Plajı, sükunet ve huzur arayanlar için ideal bir noktadır. Kalabalığı olmayan plaj, oldukça temiz ve yüzmek için ideal bir yerdir. Yakın çevresinde yer alan market, çay bahçesi gibi alanlarda zamanınızı geçirebilir, Sağtur Plajı yakınlarındaki otellerde konaklayabilirsiniz.

Sağtur Plajı

Güzel bir tatil, Ege’nin farklı yönleri ve tatilin en keyifli halini yaşamak için rotanızı Aydın’a doğru çevirin. Her anlamda tatilinizin renkli geçmesini sağlayacak güzel noktalarında tatilin nasıl geçtiğine anlam bile veremeyeceksiniz. Türkiye’nin dört bir yanından Aydın’a sefer düzenleyen otobüs firmalarıyla kente kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ucuz otobüs bileti avantajlarının adresinden Aydın otobüs bileti rezervasyonu yaptırarak tatil günleri için hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.