Edinburgh'un Yaz Festivalleri

Dünyanın en güzel başkentlerinden biri olan Edinburgh, yaz mevsimi boyunca şehirde gerçekleştirilen festivallerle de ilgi odağı olmayı başarıyor.

Edinburgh’da yaz mevsimi boyunca sanatın pek çok dalında, edebiyatla ilgili ya da müzik konulu pek çok festival yüz binlerce ziyaretçinin bu şehre gelmesini sağlıyor. Yazımızda Edinburgh’un yaz festivalleri hakkında hazırladığımız listeyi inceleyebilirsiniz.

1- Edinburgh’un Yaz Festivalleri

Listemizin ilk sırasında;

#1 Edinburgh International Festival

Edinburgh'un yaz festivalleri
Edinburgh International Festival

İlki 1947 yılında gerçekleştirilen 70 yıllık geçmişe sahip olan festivalde klasik müzikten operaya kadar sanatın pek çok dalında önemli etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Tarih: 3-28 Ağustos

#2 Edinburgh Caz and Blues Festival

Edinburgh'un yaz festivalleri
Edinburgh Caz and Blues Festival

10 gün boyunca gerçekleştirilen bu etkileyici performansta, dünyanın birçok farklı noktasından gelen caz ve blues sanatçıları en iyi performanslarını sergiliyor. Eğer siz de bu keyifli müzik türlerinden etkileniyorsanız Edinburgh tatilinizi bu festivalin gerçekleştirildiği zamana denk getirebilirsiniz.

En son gerçekleştiği tarih: 14-23 Temmuz 2017

#3 Edinburgh Art Festival

Edinburgh'un yaz festivalleri
Edinburgh Art Festival

Birleşik Krallık’ın en büyük görsel sanatlar festivallerinden biri olan Edinburgh Sanat Festivali, her yıl 250 binden fazla sanat seven ziyaretçinin Edinburgh’a gelmesini sağlıyor. Festivalde ziyaretçiler çok önemli 200’ü aşkın sanatçının birbirinden değerli sergilerini inceleme fırsatı yakalıyor.

Tarih: 26 Temmuz – 26 Ağustos

#4 Royal Edinburgh Military Tattoo

Edinburgh'un yaz festivalleri
Royal Edinburgh Military Tattoo

İlki 1950 yılında gerçekleştirilen askeri yürüyüş ve bando festivalinde pek çok askeri bando performansını izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. 200 binin üzerindeki ziyaretçi her yıl 1000 civarındaki sanatçı eserleri icra ediyor.

Tarih: 3-25 Ağustos 2018

#5 Edinburgh International Film Festival

Edinburgh'un yaz festivalleri
Edinburgh International Film Festival

1947 yılında ilk olarak “belgesel filmleri festivali” olarak gerçekleştirilen festival, günümüzde Britanya’nın hatırlı film festivalleri arasında gösterilmektedir.

Tarih: 20 Haziran – 1 Temmuz 2018

#6 Edinburgh International Book Festival

Edinburgh'un yaz festivalleri
Edinburgh International Book Festival

Edinburgh’un kalbinde gerçekleştirilen bu kitap festivalinde okuyucular ve yazarlar kitap ekseninde çok keyifli zamanlar geçirme olanağına sahip oluyor. Festival boyunca kitaplar üzerine pek çok tartışma programları ile ziyaretçiler kitaplarla ilgili pek çok detayı yazarlardan ve uzmanlardan duyma şansını yakalayabiliyor. Festivale her yıl ortalama 250 bin ziyaretçi katılıyor.

Tarih: 11-27 Ağustos

Siz de tatilinizi yaz aylarına denk getirebilirsiniz Edinburgh tatilinizi bu festivallerle çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yaz ayları için en ekonomik Edinburgh uçuş seçenekleri için erken rezervasyon avantajlarından faydalanmak istiyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazı ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.