Edinburgh'da Bedava Yapılacak Şeyler

Edinburgh’da bedava yapılacak şeyler ile Edinburgh seyahat bütçenizi daha ekonomik bir şekilde değerlendirme şansını yakalayabilirsiniz.

Edinburgh’da turist olmak pahalı bir durum olsa da şehirde bedavaya yapabileceğiniz şeyler de bulunuyor. Böylece para harcamadan Edinburgh’da çok keyifli zamanlar geçirerek daha ucuz bir tatil yapabilirsiniz.

1- Edinburgh’da Bedava Yapılacak Şeyler

#1 İskoç Parlamento Binası’nı gezin

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
İskoçya Parlamento Binası

Enric Miralles tarafından tasarlanan bina, farklı mimarisi ve İskoçya’nın bağımsızlık mücadelesindeki önemi sayesinde şehrin görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor. Bina ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen rehberli turlarla ziyaret edilebilmektedir.

#2 İskoçya Ulusal Müzesi’ni ziyaret edin

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
İskoçya Ulusal Müzesi

İskoçya’nın en önemli müzelerinden biri olan İskoçya Ulusal Müzesi, 12. yüzyıldan kalma eserleriyle Edinburgh’da ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz müzeler arasında bulunuyor.

#3 Kraliyet Botanik Bahçesi’nde gezinize keyifli bir mola verin

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
Kraliyet Botanik Bahçesi

Edinburgh’un merkezinde bulunan bu keyifli bahçe de ücretsiz bir şekilde ziyaret ederek keyifli vakit geçirebileceğiniz şehrin önemli ziyaret noktalarından biridir.

#4 Edinburgh Farmers Market’te yerel lezzetleri deneyin

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
Edinburgh Farmers’ Market

Edinburgh’un cumartesi günleri açılan çiftçi pazarı, ziyaretçilerin doğal ürünler denemeleri için mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Pazar, Edinburgh yeme içme rehberi için de görülmesi gereken noktalardan biridir.

#5 Edinburgh Doors Open Day ile şehrin tarihine misafir olun

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
Edinburgh Doors Open Day

Edinburgh’un tarihi pek çok noktası her yıl eylül ayında gerçekleştirilen festival sayesinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilmektedir. Siz de ziyaretinizi eylül ayına denk getirerek şehrin tarihi yönünü ücret ödemeden ziyaret edebilirsiniz.

#6 Arthur’s Seat’e çıkarak manzaranın tadını çıkarın

Edinburgh'da bedava yapılacak şeyler
Arthur’s Seat

Yaklaşık bir saatlik bir yürüyüşün ardından sizi karşılayan bu zirvede karşınıza çıkan etkileyici manzara karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Özellikle fotoğraf tutkunlarının bu zirveye çıkarak bu göz kamaştırıcı manzaranın birbirinden güzel fotoğraflarını çekmelerini öneriyoruz.

Siz de Edinburgh’da ücretsiz yapılacak şeyler hakkında önerilerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşarak bu şehre gezi düzenleyecek ziyaretçilerimizin daha ekonomik bir tatil gerçekleştirmelerine katkıda bulunabilirsiniz. 

Seyahatinizi daha da ekonomik hale getirmek isterseniz ekonomik uçak bileti seçenekleri için Edinburgh uçuşlar sayfamızı ziyaret ederek biletinizi satın alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.