Düzce’de Görülmesi Gereken 4 Güzel Yer

0
1001

Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce, doğa severlerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Etkileyici manzaraları ile birlikte bir de tarihin farklı dönemlerinden kalma eserlerin de yer aldığı kentte, görülmesi gereken yerlerle tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Doğal zenginlikleriyle ön plana çıkan Düzce, Marmara bölgesinden çıkışta Karadeniz bölgesi yolu üzerinde yer alıyor. Özellikle de çevre illerde oturanlar için hafta sonu kaçamak yapmak için birebir bir yer olduğunu belirtmek gerekiyor. Şelaleleri, kanyonun güzelliği ve tarihi eserlerin zenginliği içerisinde zaman geçirmek isteyenlerin yardımına koşan Düzce, zengin temalı bir kent özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Biz de bu yazımızda Düzce’de görülmesi gereken 4 yer hakkında sizlere bilgi vererek, kaçamak yaparken daha isabetli yerlere gitmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

Düzce’de görülmesi gereken 4 güzel yer

Kurugöl Kanyonu:

Düzce’nin nefes kesen doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ancak buraya kısa süreliğine bir tatil yapmak için gelmişseniz, rotanızı hemen Kurugöl Kanyonu’na doğru çevirmenizi öneriyoruz. Bahar aylarında özellikle yürüyüş yapmak isteyenlerle dolup taşan doğanın harikası Kurugöl, manzara fotoğrafı çekmek isteyenler için de ideal bir yerdir.

Kurugöl Kanyonu

Şelaleler

“Düzce” dendiğinde belki de ilk akla gelmesi gereken önemli özelliği şelaleleridir. Tam bir şelale cenneti olan kent, Karadeniz’in mis doğasıyla bütünleşince farklı bir atmosfer sunuyor misafirlerine. Şehrin birçok noktasında yer alan şelaleler, bahar aylarından itibaren yazın son günlerine kadar insan seli ile dolup taşıyor. Aydınpınar Şelalesi, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi ve Aktaş Şelalesi gibi doğal harikalar, uğranılmadan geçilmemesi gereken yerlerdir.

Düzce Şelaleleri

Akçakoca Ceneviz Kalesi

Doğal güzelliklerinin yanında tarihi güzelliklere de yer veren Düzce’de gizemli bir gezi yapmak için uğramanız gereken yer Ceneviz Kalesi. Akçakoca ilçesinde yer alan kale, geçtiğimiz yıllarda restore edilerek turizm dünyasına kazandırıldı. Yerli halkın dinlenme yeri olarak kullandıkları kale, dışarıdan şehri ziyarete gelenlerin de bir hayli dikkatlerini çekiyor. Yüksek bir noktada olması, hoş bir manzara yakalamak için ideal olmasını etkiliyor.

Ceneviz Kalesi

Melen Çayı

Bahar ve yaz aylarında muhteşem bir atmosfere bürünen Melen Çayı, Düzce seyahatinde görülmesi gereken etkileyici 4 yerden biridir. Rafting yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri olması, çevresindeki doğal renkleri ile huzur veren özelliğe sahip olmasının yanında doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için de harika bir ortama sahiptir. Melen Çayı gezinizde, doğanın saçtığı huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Melen Çayı

Düzce’ye nasıl gidilir?

Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferlerinin düzenlendiği Düzce’ye karayolu ile ulaşmak oldukça rahattır. Düzce otobüs bileti rezervasyonu yaptırmanız, seyahat için hazırlık içerisine girmeniz için yeterlidir. Ancak uzak yoldan gelenlerin biraz daha zahmetli bir trafiğe girmeleri gerekiyor. Düzce’ye en yakın havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. İstanbul uçak bileti aldıktan sonra, havalimanından aktarma yaparak karayolu ile kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.