Dünyanın Farklı Yerlerinden 15 Ürkütücü Mekan

0
1123

Dünya üzerinde bazı yerler var ki gerçekten görenlerin tüylerini bir anda diken diken yapmaya yetiyor.

Çoğu kişi için çok da çekici olmayan bu ürkütücü yerler korkmayı seven ve adrenalin tutkun çılgın gezginler tarafından hayli beğenilerek ziyaret ediliyor. Biz de dünyanın çeşitli yerlerinden hayli ürkütücü olan 15 yerin fotoğrafını sizler için derledik.

1.Cehennem Kapısı, Türkmenistan

Cehennem Kapısı

1971 yılında Ruslar tarafından petrol bulmak amacıyla açılan çukurdaki gazı yakarak bitirmeye çalışan mühendislerin planları bekledikleri gibi gitmez. Derweze Köyü civarındaki çukurdaki gaz günümüzde hala yanmaya devam etmektedir.

2.Yeraltı Mezarlığı, Fransa

Yeraltı Mezarlığı

6 milyon insana ait insanın kemiklerinden oluşturulan yeraltı mezarlığı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Kapalı alan korkusu olanların ziyaret etmesinin sakıncalı olduğu belirtilen mezarlık Paris’te bulunuyor.

3.Bebekler Adası, Meksika

Bebekler Adası

İnsanlardan uzak bir yaşam süren bir insanın bulduğu bebekleri ağaçlara asmasıyla ortaya çıkan görüntü gerçekten ürkütücü.

4.Terk Edilmiş Şehir, Ukrayna

Terk Edilmiş Şehir

1986 yılında Çernobil kazasından sonra boşaltılan bölge tam bir hayalet şehre dönüşmüş.

5.Muynak, Özbekistan

Muynak

Özbekistan’ın Muynak bölgesinde bulunan gemi mezarlığı korku filmlerini aratmayacak bir görünüme sahip.

6.Terk Edilmiş Psikiyatri Hastanesi, İtalya

Terk Edilmiş Psikiyatri Hastanesi

İtalya’nın Vercelli şehrinde bulunan bu psikiyatri hastanesi de oldukça ürkütücü görünümüyle listemizdeki yerini alıyor.

7.Hayalet Kasaba, Fransa

Hayalet Kasaba

Naziler tarafından 1944 yılında işgal edilen ve sağ hiç kimsenin bırakılmadığı bu kasaba günümüzde “Hayalet Kasaba” olarak bilinmektedir.

8.Cambridge Askeri Hastanesi, İngiltere

Cambridge Askeri Hastanesi

İngiltere’deki Cambridge Askeri Hastanesi, hastanelerin terk edildiği zaman daha korkunç bir yer olduğunu bizlere gösteriyor.

9.Kızıl Ordu Askeri Hastanesi, Almanya

Kızıl Ordu Askeri Hastanesi

Terk edilmiş bir şekilde duran bu askeri hastane Almanya’nın Beelitz kentinde bulunuyor.

10.Hoia Baciu Ormanı, Romanya

Hoia Baciu Ormanı

Bermuda Şeytan Üçgeni’ni andıran bu ormanda söylenenlere göre birçok sıra dışı olay meydana geliyor. Manyetik alandan dolayı saatlerin tersine çalıştığı bu ormanlık alanda birçok kişinin akıl yetilerini kaybederek intihar ettiği söylenmektedir.

11.Varoşa, Kıbrıs

Varoşa

1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bu yana boşaltılarak tampon bölge olarak sessizliğe bürünen bölge daha öncesinde Kıbrıs’ın en hareketli tatil beldelerinden biri olarak turistleri ağırmaktaydı.

12.Centralia, ABD

Centralia

1962 yılında başlayan yangın civardaki kömür madenlerinden dolayı oldukça büyük bir alana yayılınca bölge halkı tahliye edilmiş ve günümüzde bölgede neredeyse hiç kimse yaşamamaktadır. Bu da bölgenin hayalet kasaba olarak adlandırılmasına neden olmuştur.

13.Cincinnati Metrosu, ABD

Cincinati Metrosu

ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan bir metro kullanıma kapatılınca ortaya bu karanlık görüntü çıkmış.

14.Jatinga, Hindistan

Jatinga

Her yıl eylül-ekim aylarında meydana gelen kuş intiharlarında bölge kuş ölüleriyle dolu karanlık bir ortama dönüşüyor. Bu da bölgenin korkutucu bir görüntüye sahip olmasına neden oluyor. Bilim insanları bu durumun tam olarak hangi sebepten kaynaklandığını çözebilmiş değil.

15.Hashima Adası, Japonya

Hashima Adası

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan ada, su altı madencilerinin yaşaması için inşa edilmiş daha sonrasında madenler boşaltılınca adada yaşayan madenciler ve aileleri adayı terk etmiştir. Ada günümüzde turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.