Dünyanın En Güzel 10 Adası

0
1119

Muhteşem plajları, kumsalları ve doğasıyla dünyanın en güzel adaları içinde yer alan 10 adayı sizler için derledik. Siz de tatil planınızı hala yapmadıysanız böyle buyurun. Listenin ilk sırasında;

1-Zanzibar AdasıHindistan’da bulunan Zanzibar, yeşillikler içinde bir ada olmasıyla doğaseverler için en uygun adalardan biri. Adada tropik meyvelerden Hindistan cevizi ve mango yanı sıra muz da her yerde bulunabiliyor.

2-Bali AdasıGörkemli plajları ve berrak sularıyla Bali Adası ziyaretçilerine lüks bir tatil geçirme imkanı sunuyor. Endonezya sınırları içerisinde yer alan ada kumsallarıyla da ilgi gören yerler arasında bulunuyor.

3-Barbados AdasıKarayipler’de yer alan Barbados yüzölçümü olarak en büyük ada özelliğini taşıyor. Adanın bir diğer özelliği ise golf severlerin ortak adresi olması. Sezon Kasım ayından Temmuz ayına kadar sürüyor.

4-MaldivlerEn dikkat çeken adalar arasında yer almasının yanı sıra dünyaca ünlü bazı restoranlar da bu adada bulunuyor. Muhteşem plajları ve turkuaz renkli deniziyle tatil için seçilebilecek en doğru noktalardan biri de Maldivler.

5-Kaplumbağa AdasıPalmiye ağaçlarıyla çevrili ada muhteşem doğasıyla en beğenilen adalardan olsa da bu adaya ulaşmak o kadar kolay değil. Ancak yine de adaya deniz uçaklarıyla ulaşım imkanı var.

6-Musha Cay AdasıBahamalar’da bulunan Muscha Adası aynı zamanda dünyadaki en lüks adalar arasında yer alıyor.

7-Mustique AdasıKarayipler’in yüzölçümü olarak en küçük adası konumunda olan Mustique, sürekli esen rüzgarıyla sıcaklardan bunalmanızı önlüyor. Ayrıca diğer adalara göre daha düşük bütçeyle tatil yapabileceğiniz adalar içerisinde.

8-Bora Bora AdasıMuhteşem bir doğa görüntüsüne sahip olan ada aynı zamanda siyah incinin çıkarıldığı ada olma özelliğine de sahip. Bora Bora, görkemli plajları ve kumsallarıyla en güzel tatil mekanları içerisinde bulunuyor.

9-Hawaii AdasıOkyanus altından gelen lavlarla şekillenen ada, egzotik görüntüsüyle de ziyaretçilerini cezbediyor. Ada içinde barındırdığı ilginç canlılarla da ilgi odağı konumunda.

10-SeyşellerHint Okyanusu’nda yer alan adanın tam konumu Afrika kıyıları. Adada oldukça kaliteli ve lüks mekanlar yer alıyor fakat bu adaya da ulaşım kolay değil. Ancak helikopterle ulaşım sağlanabiliyor.

Siz de bu doğa harikası adaları keşfetmek isterseniz en uygun bilet seçeneklerimizi değerlendirerek ülkemizden gerçekleştirilen uçuşlarla seyahat edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.