Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

0
903

Huzurlu bir tatil yapmanın en kolay yolu, seçilen ülkenin kalabalık olmamasıdır.

Avrupa’nın göbeğinde sessiz bir tatil yapmak ne kadar imkansız ise bilinmeyen ülkelerin sessizliğinde huzur dolu tatil yapmak da o kadar mümkündür.

Dünyadaki ülke sayısını söylemek herhalde biraz zor olur. Büyük Okyanusya’da, Afrika’nın bazı bölgelerinde veya yakınımızda olmasına rağmen tercih edilmediği için Balkanların bazı ülkeleri, nüfus bakımından dünyanın en az nüfusa sahip olan ülkeleridir. Bu ülkelerin en güzel yönlerinden biri huzur dolu olmaları iken bir diğer özellikleri ise savaşların veya dünyada yaşanan olayların buralarda görünmemesidir. Haliyle huzur ve sessizliğin adresleri de buralardır. Sizin için araştırdığım dünyanın en az nüfusuna sahip 5 ülkesi hakkında vereceğim bilgileri inceleyerek tatil için alternatif olarak değerlendirmenizi sunuyorum.

Dünyanın en az nüfusuna sahip ülkeleri

Palau 

Büyük Okyanusya’nın güneyinde, Yeni Gine’nin kuzeyinde yer alan Palau, 1994 yılına kadar ABD’nin himayesinde olan bir ülke idi. Bu dönemden sonra bağımsız bir ülke olan Palau, 350 adadan oluşmaktadır. Halk arasında “Belau” olarak adlandırılan ülkenin nüfusu 20,902 olarak hesaplanmıştır. Tatil için hem doğal güzellikler bakımından zengin olması hem de kalabalık bir nüfusa sahip olmaması, tatil yapmak adına ideal bir seçim olmasını etkilemektedir.

palau

Vatikan

İtalya’nın Roma şehrinde bulunan, Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan, dünya ülkelerinde nüfusu en az olan ülkelerden biridir. İnanç turizmi bakımından parlak bir fikir olarak sunulabilecek Vatikan, mimari yapıları ve kendine has gelenek ve kültürü ile tercih edilecek yerlerden biridir.

vatikan

Nauru

Sakin ve sessiz bir tatil ortamında kalmak isteyenlere önerilebilecek ülkelerden biri de Nauru’dur. Nauru, Güney Pasifik’te yer alan bir ada ülkesidir. Sessizlik arayanlara önerilebilecek ülkenin nüfusu 9,945 olarak kayıtlarda yer almaktadır. İstediğiniz gibi dinlenmek ve tatil yapmak için burayı da tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

nauru

Tuvalu

Büyük Okyanus’ta yer alan Tuvalu, 9 adet mercan adasından oluşan bir ülkedir. Ülke, nüfus bakımından dünya sıralamasında en az nüfusa sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneşin keyfini yakalamak isteyenler için önerebileceğim Tuvalu’nun nüfusu 11.323 kişiden oluşmaktadır.

tuvalu

San Marino

Avrupa’nın beş mikrodevletinden biri olan San Marino, sessizlik ve huzur arayanlar için önerilebilecek ülkelerden bir diğeridir. Kafa dinlemek ve sessizliğin sesini dinlemek için tercihleriniz arasına alabileceğiniz ülkenin nüfusu  32.382’dir.

San Marino

Dünyanın keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda noktasında sessizliğin sesini dinleyerek keyfinizce bir tatil yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken tek şey; ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.