Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

0
1376

Bazı şehirler vardır ki kendine has mimari dokusu ve özellikleriyle diğer şehirlerden ayrılır ve daha çok ilgi görür. Dünyada’ki bazı şehirler de özellikle birbirinden canlı renklere bürünmüş evleri ve sokaklarıyla hayli ilgi görüyor.

İnsanların iletişim için kullandığı kanallardan biri olan renkler insandaki yaşam enerjisinin artmasına ve kendini daha mutlu hissetmesine olanak tanıyor. Orada yaşayan insanların da çok mutlu olduğunu bizlere hissettiren 15 şehri sizlerle paylaşıyoruz.

Blogbiletbayi.com ailesi olarak bu sevimli şehirleri mutlaka en kısa sürede ziyaret etmenizi istiyoruz. İçinizdeki sevincin artacağından emin olabilirsiniz.

Dünyanın En Renkli Şehirleri

1.Longyearbyen, Norveç

Longyearbyen

Norveç’e bağlı Svalbard Adaları’na başkentlik yapan Lonyearbyen oldukça ama renkli evleriyle çok şirin bir şehir. Kuzey ışıklarının en güzel göründüğü yerlerden biri olan Longyearbyen, rengarenk evleriyle de oldukça renkli ve çekici bir şehir.

2.Barranco, Lima, Peru

Barranco

Lima’nın sanat bölgelerinden biri olan Barranco’nun sanatçı kişiliği resmen sokaklarına da yansımış. Genel olarak renkli bir ülke olan Küba’nın bu renkli bölgesini mutlaka görmelisiniz.

3.Brighton Sahili, Malbourne, Avustralya

Brighton Sahili

Renkli kulübeleriyle Brighton Sahili’nin Malbourne’ye çok farklı bir hava kattığı kesin.

4.Burano Adası, İtalya

Burano Adası

Adanın en meşhur yönü rengarenk boyanmış evleridir. Söylenen göre eskiden burada yaşayan erkekler içkiye çok düşkünmüş ve bu adamlar gece sarhoş olduklarında evlerini bulamadıkları için karıları her evi farklı bir renge boyayarak eşlerinin yanlış eve girmelerini engellemişler.

5.Cinque Terre, İtalya

Cinque Terre

Bir tepe üzerine kurulu olan bu şirin ve renkli İtalyan şehri muhteşem bir manzara sunuyor.

6.Buenos Aires, Arjantin

Buenos Aires

Her yönüyle eğlenceli ve çekici bir ülke olan Arjantin’in başkenti Buenos Aires, renkli sokaklarıyla turistlerin en çok ilgi gösterdiği şehirlerin başında geliyor. Birçok duvarda yerel sanatçıların yaptığı eserleri de görebiliyorsunuz.

7.St. John’s, Kanada

St. John’s

Yılın büyük bir bölümü karlar altında ve buz gibi havada geçiren Kanada’da bulunan St. John’s kasabasındaki birbirinden güzel ve rengarenk evler, kasabada yaşayanların soğuktan daha az etkilenmelerini sağlıyor.

8.Wroclaw, Polonya

Wroclaw

Tam bir kültür ve sanat kenti olan Wroclaw da muhteşem mimarisi ve renkli halleriyle kartpostallardan fırlamış hissi yaratan evleriyle listemizdeki yerini alıyor.

9.Bristol, İngiltere

Bristol

Hem eski mimari ile arz-ı endam eden gururlu evler hem de modern çizgileriyle çok şık görünen evler… Hepsinin ortak özelliği ise oldukça renkli ve insanın içini ısıtıyor olmaları. Bristol de bu özellikleriyle listemize girmeyi hak ediyor.

10.Balat, İstanbul, Türkiye

Balat

Bu kez bizden bir yer, Balat karşımıza çıkıyor. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden olan cumbalı ve birbirinden güzel renklere bezenmiş bu güzel semti, zamanında şehrin gayrimüslim kesiminin yerleşim yeri olarak kullandığı yer olmuştur. Günümüzde zaman zaman tehlikeli olsa da genel olarak sevimli, fotoğrafçılar ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir bölge Balat…

11.San Francisco, Kaliforniya

San Francisco

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco deyim yerindeyse tam bir kültür ve ekonomi bölgesi. Şehirdeki renkli binalarsa şehrin güzelliğine güzellik katıyor.

12.Paradise Adası, Bahamalar

Paradise Adası

Rengarenk evleriyle çok daha sevimli bir adaya dönüşen ve isminin hakkını veren Paradise Adası, denizin mavisi ve evlerin renkleriyle muhteşem bir uyum oluşturuyor.

13.Jodhpur, Hindistan

Jodhpur

Hindistan’ın mstik havasına uygun olarak evlerin maviye boyandığı Jodhpur hayli farklı ve etkileyici bir manzara sunuyor.

14.Puerto Vallarta, Meksika

Puerto Vallarta

260 bin civarı bir nüfusa sahip olan Puerto Vallarta, Jalisco eyaletinde bulunan şirin bir şehir. Şehirdeki birçok ev çok güzel renklere boyanarak şehre ayrı bir hava katıyor. Şehirde her kasım ayında düzenlenen yemek festivali ise şehrin çok daha güzel renklere bürünmesini sağlıyor.

15.Berlin, Almanya

Berlin

Amanya’nın Berlin şehri de çok güzel bitişik nizam renkli evlere sahip şehirlerden biri. Berlin’e geldiğinizde bu evlerin olduğu sokakları gezip evlerin fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.