Dünyanın Az Bilinen 10 Muhteşem Noktası !

0
1187

Yaşadığımız gezegenin her yerinin keşfedildiğini sanıyorsanız oldukça yanılıyorsunuz!

Günümüzde hala ilk defa gördüğümüz birçok kareyle karşılaştığımız dünyamızın, en farklı 10 noktasını sizler için derledik. Bakalım bu noktaları daha önce görmüş müydünüz?

#1 Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası

Listenin ilk sırasında;

1.Spotted Lake /  Kanada

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Spotted Lake

Kanada’nın gizemli gölü olarak bilinen Stopped Gölü, içinde bulunan minareller sebebiyle üst tabakası lekeler şeklinde görülmektedir. İrili ufaklı yuvarlaklar şeklinde tüm gölü haklamış olan bu lekeler yoğum magnezyum sülfat ve sodyum sülfat içermektedir. Kanadalılar tarafından ‘’ilaç’’ olarak adlandırılan gölün şifalı olduğu düşünülüyor.

2.Skaftafell Ulusal Parkı / İzlanda

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Skaftafell Ulusal Parkı

İzlanda dünyanın en yeşillik ve ilgi çekici noktalarından biridir. Skartafeller Parkı içerisinde gezerken göreceğiniz mağaralar sizi hayrete düşürecek. Şelalelerin aktığı, canlıların yaşam sürdüğü bu parkta masmavi rengiyle insanı büyüleyen buzul mağaraları bulunmaktadır. Mağaraları ziyaret ederken üstünüze kalın bir şeyler almayı unutmayın.

3.Mono Lake / Amerika

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Mono Lake

Göçmen kuşların uğrak noktalarından biri olan Mono Lake’in 760.000 yıl önce oluştuğu düşünülüyor. Sineklerin yumurtalarına ve daha birçok canlıya ev sahipliği yapan göl, içerisindeki farklı kaya şekilleriyle de dikkat çekmekte.

4.Goblin Valley Eyalet Parkı / Amerika

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Goblin Valley Eyalet Parkı

Goblin Valley Eyalet Parkı, Mars’ı andıran arazisiyle oldukça farklı yer şekillerine ev sahipliği yapıyor. Mantarı andıran görünümüyle taşlarla dolu eyalet parkı görmeniz gereken ihtişamlı noktalardan biridir.

5.Jellyfish Lake / Palau

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Jellyfish Lake

Denizanalarından kimimiz korkarken kimimiz yumuşak dokularına bayılırlar. Jellyfish Gölü’nde, 20 milyondan fazla zararsız denizanasını bir arada görebilir ve onlarla birlikte yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

6.Jigokudani Snow Monkey Park / Japonya

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Jigokudani Snow Monkey Park

Şehirdeki birbirinden güzel maymun türlerinin banyoları haline gelen sıcak havuzlar, özellikle şehrin sakinleri tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Termal suyun keyfini çıkartan maymunları yakından görmenizi öneriyoruz.

7.Grand Prismatic Spring / ABD

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Grand Prismatic Spring

Dünyanın en büyük kaplıcalarından biri olan Grand Prismatic,rengarenk çevresi ve sıcak sularıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu kaplıcayı ziyaret ederseniz, etrafında fotoğraf çekilmeden dönmemenizi öneririz.

8.Cehennem Kapısı / Türkmenistan

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Cehennem Kapısı

Türkmenistan’da bulunan devasa doğal gaz kuyusu, yıllar önce ateşe verilmesinin ardından hiç yanmadan sönen bir ateşe sahip olmuştur. Bu görüntüsüyle cehennemi andıran bu çukuru ziyaret ederseniz oldukça dikkatli olmalısınız.70 metreyi bulan bu çukurdan etrafa metan gazı yayılmaktadır ve uzun süre durulması tavsiye edilmemektedir.

9.Hitachi Park / Japonya

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Hitachi Park

350 hektarlık bir alanı kapsayan Hitachi Park, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Turistler ve yerli halk tarafından yürüyüşler, bisiklet sürüşleri ve dinlenmek için tercih edilen bu park rengârenk çiçeklere ev sahipliği yapıyor. Çiçeklerin mis gibi kokuları arasına yürümek isterseniz, Hitachi Park’ı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

10.Yang Yang Taraçaları / Çin

Dünyanın az bilinen 10 muhteşem noktası
Yang Yang Taraçaları

Çin’de bulunan Yang Yang taraçaları, muhteşem görüntüsüyle bir tarladan çok tabloyu andırıyor. Pirinç tarlalarından doğan tablo gibi görüntüyü kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Dünyanın az bilinen muhteşem noktalarından haberdar iseniz aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.