Dingle Restoran Önerileri

İrlanda’nın küçük körfez kasabalarından biri olan Dingle, ziyaretçilerine yeme içme konusunda da keyifli ve çekici bir gezi imkanı sunuyor.

Yazımızda Dingle’da ne yenir, ne içilir? sorusunun cevabını bulabileceğiniz gibi kasabada yeyip içebileceğiniz önemli lezzet durakları hakkındaki tavsiyelerimize de göz atma şansını yakalayabileceksiniz.

1- Dingle’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Dingle’a geldiğinizde öncelikle küçük bir kasabaya geldiğinizi unutmayın ve İrlanda’nın diğer şehirlerindeki geniş yeme içme olanaklarını beklemeyin. Buna rağmen kasabanın yeme içme konusunda ülkedeki iddialı yerlerinden biri olduğunu da belirtmemiz lazım.

Dingle küçük bir şehir olmasına rağmen lezzetli deniz ürünleri tadabileceğiniz restoranları, eğer mevsim yaz ise özel dondurmaları, bistrolardaki atıştırmalıkları ile keyifli bir lezzet menüsü ile karşılıyor. Burada dilerseniz geleneksel İrlanda lezzetlerini dilerseniz de dünya mutfağından seçkileri deneyebileceğiniz yerler de bulunuyor.

Ayrıca kasabada düzenlenen Dingle Food Festival ile şehrin pazarlarını keşfe çıkabilir, en özel lezzetleri deneyebilir ve workshoplarla İrlanda mutfağını daha yakından tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz.

2- Dingle’da Nerede Yenir, İçilir?

Sizin için kasabada gidebileceğiniz bazı özel yeme içme mekanlarını listeledik…

#1 Out Of The Blue

Out Of The Blue

Kasabadaki en iyi deniz ürünlerini yiyebileceğiniz bu restoran kesinlikle uğranması gereken lezzet durakları arasında bulunuyor. Burada Dingle Körfezi’nden yakalanmış en taze deniz ürünlerini deneme şansına sahipsiniz.

#2 Murphy’s Ice Cream

Murphy's Ice Cream

Yaratıcı ve lezzetli tatlar denemek istiyorsanız uğramanız gereken yerlerden biri de burası. Şehrin en tatlı ve serinletici duraklarından biri olan dondurmacıda çok lezzetli dondurmaların tadına bakabilirsiniz. Hele bir de mevsim yaz ise bu dondurmaların bünyenizde yaptığı etki çok daha muhteşem olacaktır.

#3 İdas Restaurant

İdas Restaurant

Çok başarılı bir şef önderliğinde çok özel sunumlarla masanıza gelen lezzetlere doyamayacaksınız. Burası o kadar özel bir yer olacak ki pek çok kişi Dublin’den buraya yemek yemek için gelmektedir.

#4 Doyle’s Seafood Restaurant

Doyle's Seafood Restaurant

Fiyat olarak Galway gibi balık şehirlerine göre biraz pahalı olsa da lezzet olarak dünyanın pek çok yerindeki önemli balık restoranlarla yarışacak bir mekan burası. Mekanın özellikle yengeç ve istiridye temalı lezzetleri çok fazla beğenilmektedir.

#5 Global Village Restaurant

Füzyon mutfağını denemek isteyenlerin uğrayabileceği bu gurme mekanı, siparişleri küçük porsiyonlarla servis etmektedir. Farklı lezzetler denemek isterseniz uğrayın deriz ancak niyetiniz tıka basa doymak ise buradaki ufak menülere vereceğiniz paralara üzülebilirsiniz 🙂

#6 Grey’s Lane Bistro

Grey's Lane Bistro

Dingle’ın şehir merkezinde bulunan mekan, muhteşem lezzetleri ile ziyaretçilerin gönlünü fethediyor. Bizce şehirde uğrayabileceğiniz en keyifli mekanlardan biri.

**Dingle restoran tavsiyelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.