dingle

İrlanda’nın güneybatı bölgesinde bulunan Dingle, gezilecek yerleri, ülkenin antik ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yerlerinden biri.

Bu sevimli balıkçı kasabası turistler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilmese de özellikle turlar tarafından gerçekleştirilen gezilerde ziyaretçiler oldukça eğlenceli bir gezi yapma imkanı buluyor. Hazırladığımız Dingle gezilecek yerler yazımızda kasabanın özellikle görülmesi gereken yerlerini listeledik.

#1 Dingle Gezilecek Yerler

1. Irish Famine Cottages

Irish Famine Cottages

19. yüzyılda çamur ve taş kullanılarak yapılan evlerde dönemin İrlanda köy yaşamına tanıklık ederek keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Burası için yaklaşık 1 saatlik bir zaman dilimi ayırmanız gerektiğini belirtelim.

2. Dingle Oceanworld

Dingle Oceanworld

İrlanda’nın en büyük canlı köpek koleksiyonunu ve çeşitli deniz canlılarını görmek istiyorsanız Dingle gezilecek yerler listenize bu akvaryumu mutlaka dahil etmenizi öneriyoruz. Özellikle çocuklu aileler bu akvaryumu mutlaka ziyaret etmeli.

3. Kilmalkedar Church

Kilmalkedar Church

12. yüzyıldan kaldığı tahmin edilen bu kilise kalıntıları ve mezarlar şehrin görülmesi gereken önemli noktaları arasında bulunuyor. Şehrin biraz dışında olsa da vakti olanların bu antik kalıntıları mutlaka görmesini öneriyoruz.

4. Gallarus Oratory

Gallarus Oratory

1000 yıllık olduğu tahmin edilen kilisenin, İrlanda’nın en eski Hristiyan kilisesi olduğu düşünülmektedir. İnanışa göre kilisenin camlarından içeri girenlerin bütün günahlarından arındığı ifade edilmektedir. Bölgedeki taş işçiliğine hayran kalacaksınız.

5. St. James Church

St. James Church

Muhteşem bir akustiğe sahip olan kilisede düzenlenen geleneksel İrlanda müziği konserleri ile etkileyici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

6. Coumeenoole Beach

Coumeenoole Beach

Adeta gizli bir cennet olan bu sahil şeridi, etkileyici manzaraların tadını çıkarmak isteyenlerin Dingle gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunmalı. Sahilin çok fazla kalabalık olmaması ise bu etkileyici plajın tadını çıkarmak isteyenler için büyük avantaj.

7. Dingle Whiskey Distillery

Dingle Whiskey Distillery

Bilgi dolu, ilginç ve lezzetli bir gezi düşünüyorsanız bu viski imalathanesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tur rehberleri eşliğinde gerçekleştireceğiniz gezi esnasında içki imalatına dair çok özel bilgileri edinebilir ve cin, viski ve votkaların tadına bakabilirsiniz.

8. Fahan BeeHive Huts

Fahan BeeHive Huts

Eski bir yerleşim yeri olan bu taş evler, şehirde ziyaretçilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Bizce burası da listenizde olması gereken bir yer.

Dingle görülmesi gereken yerler hakkında fikirlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.