Dingle Alışveriş Rehberi | 5 Alışveriş Noktası

Dingle şehir merkezinde konumlanmış pek çok alışveriş olanağı ile ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş gezisi yapma imkanı sunmaktadır.

Hazırlamış olduğumuz Dingle alışveriş rehberi içinde Dingle’dan ne alınır? Dingle’da nerede alışveriş yapılır? gibi soruların cevaplarına ulaşabilir ve şehirde keyifli bir alışveriş turu planlayabilirsiniz.

1- Dingle Alışveriş Rehberi

Dingle Yarımadası’na geldiğinizde çok geniş bir alışveriş yelpazesi sizi bekliyor. Burada minik köy dükkanlarından tutun da büyük süpermarketlere ve geniş mağazalara kadar pek çok seçeneği bulmak mümkün olmaktadır.

Özellikle sahil bölgesinde ve ana caddelerde sıralanmış olan mağazalar ziyaretçilerin alışveriş için en çok tercih ettiği bölgeler arasında bulunmaktadır. Özellikle Main Caddesi, Gaol Caddesi ve John Caddesi alışverişin hareketli olduğu yerlerin başında geliyor.

Dingle’a geldiğinizde bilindik hediyeliklerin yanı sıra Dingle’a has seramik ürünler, takılar, İrlanda’ya özgü kristal ürünler, yün kıyafetler gibi çok özel parçalar da satın alabilirsiniz.

2- Dingle’da Nerede Alışveriş Yapmalı?

#1 Dingle Crystal

Dingle Crystal

Bir aile işletmesi olan bu dükkanda İrlanda’ya özgü çok nadide kristal parçalar satın alarak tatiliniz adına çok güzel bir hatıra edinebilirsiniz.

#2 Brian de Staic Jewellery

Pek çoğu kendine özgü hikayelere sahip el yapımı takıların sergilendiği bu mekanda dünyada sadece sizin sahip olabileceğiniz çok özel takıları satın alabilirsiniz.

#3 The Little Cheese Shop

The Little Cheese Shop

İrlanda’nın hayvancılık konusunda çok ileri bir ülke olduğunu daha önce söylemiştik. Bunu bu sevimli peynir dükkanındaki peynir çeşitliliğinden de anlayabiliyorsunuz. Bizce burayı da alışveriş rotanıza dahil etmelisiniz.

#4 Dingle Record Shop

Dingle Record Shop

Green Street’te bulunan bu güzel müzik dükkanında pek çok grubun çalışmalarına ve müzikle ilgili pek çok şeye ulaşabiliyorsunuz. Müzikle ilgiliyseniz bu dükkanı çok seveceğinizden eminiz.

#5 Holden Leathergoods

Eğer deri ürünleri seviyorsanız bu mağazanın tam size göre olduğunu söylememiz lazım. Özellikle bayanlar için deri çantalar, cüzdanlar ve daha pek çok parçayı bu mağazada bulabilirsiniz.

Paylaştığımız dükkanlar gibi daha pek çok dükkanı Dingle sokaklarında gezinirken görebilirsiniz. Eğer sizin de bu güzel kasabada gezerken gözünüze çarpan dükkanlar varsa bizimle yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

**Dingle alışveriş noktaları hakkında bildiklerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin