2004 yılında açılan CosmoCaixa Bilim Müzesi, Barselona ve bütün İspanya’daki en heyecan verici müzelerden biri olarak gösterilmektedir.

CosmoCaixa Bilim Müzesi, her yıl binlerce ziyaretçisine bilimle dolu bir gezi deneyimi yaşatmaktadır.  Müze 1904-1909 yılları arasında Josep Domènech i Estapà tarafından tasarlanmış olan Modernist tarzda bir binada bulunmaktadır. Bina ilk olarak 1981 yılında bir müze olarak halkın ziyaretine açılmıştır. 1998 yılında restorasyon çalışmaları nedeniyle kapatılan müze 2004 yılında kapılarını yeniden ziyaretçilerine açmıştır.

CosmoCaixa Bilim Müzesi
CosmoCaixa Bilim Müzesi

Eşsiz temalardan oluşan kalıcı ve sergiler ziyaretçilere 30 bin metrekarelik bir alanda sunulmaktadır. Müzeyi ziyaret edenler bilimin ilk olaylarından günümüze kadar olan pek çok önemli olayla ilgili çeşitli sergileri inceleme şansına sahip olmaktadır. Müzede aynı zamanda interaktif etkinlikler de gerçekleştirilmektedir.

CosmoCaixa Bilim Müzesi
CosmoCaixa’da bilime dair pek çok sergi bulunuyor

Ziyaretçileri ilk olarak bina holünde Albert Einstein’in heykeli karşılamaktadır. Amazon yağmur ormanları, timsahlar, birçok bitki ve hayvan türleri, jeolojik olaylar, uzay ve daha birçok konu hakkındaki sergiler ve atölye çalışmaları ziyaretçileri bekleyen şeylerin sadece bir kısmını oluşturuyor.

CosmoCaixa Bilim Müzesi
CosmoCaixa

Müzedeki eğlenceli ve öğretici etkinlikler müzeyi çocuklar için de cazip bir ziyaret noktası haline getirmektedir. Bu nedenle çocukla Barselona gezisi yapanlar için CosmoCaixa, şehirdeki en eğlenceli durakların başında gelmektedir. Müzenin tam anlamıyla tadını çıkarabilmek için en az 2-3 saatlik bir ziyaret planı yapmanız gerekmektedir.

1- CosmoCaixa Bilim Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Teodor Roviralta, 55 Barcelona
  • Ulaşım: Müzeye ulaşmak için FGC trenlerini değerlendirebilirsiniz. Tibidabo durağında indikten sonra yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından müzeye ulaşabilirsiniz. Barselona hop on hop off otobüsleri ile de müzeye ulaşma şansına sahip olduğunuzu belirtelim.
  • Ziyaret Saatleri: Müze salı-pazar günleri arasında 10:00-20:00 saatlerinde ziyaret edilebilmektedir. Müze şehirdeki diğer pek çok müze gibi pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.
  • Giriş Ücreti: Müzeye giriş ücreti 4€ olarak belirlenmiştir. 16 yaşın altındaki ziyaretçiler ve Barcelona Card sahipleri müzeyi ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilmektedir.

Yazı ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilir, yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.