Portekiz’in 4. büyük şehri olan Coimbra, bünyesinde bulunan dünyanın en eski üniversitelerinden biri sayesinde tam bir öğrenci şehri. Bu da şehre canlılık anlamında büyük avantaj sağlıyor.

Coimbra’yı ülkemizde Eskişehir’e benzetebiliriz. Buna bir de şehrin büyülü tarihi dokusu eklenince ortaya görülmeye değer keyifli bir şehir çıkıyor. Şehri gezmek için 1 gün yeterli olmasına rağmen gezisini konaklamalı gerçekleştirmek isteyecekler için Coimbra’da nerede kalınır sorusunun cevabını bulmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

1- Coimbra’da Nerede Kalınır

Coimbra çok büyük bir yerleşim yeri değil ve bu şehri gezmek için yürüyerek bile 3-4 saat gibi bir zaman dilimi yeterli oluyor. Şehirdeki konaklama olanakları da genellikle şehir merkezinde birbirine yakın bir şekilde konumlanıyor. Şehir merkezinde hostellerde uygun fiyatlı konaklama yolunu seçebileceğiniz gibi yıldızlı otelleri de tercih etme şansına sahipsiniz.

2- Coimbra Otel Tavsiyeleri

#1 Olive Street House

Olive Street House

Şehir merkezine 400 metre mesafede bulunan hostel, Colombia Üniversitesi’ne 500 metre mesafede bulunuyor. Uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği arıyorsanız burası sizin için çok uygun bir seçenek olabilir. Burayı tıklayarak otelle ilgili detaylara ve rezervasyon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

#2 Hotel Ibis Coimbra Centro 2*

Tarihi kent merkezine sadece 500 metre mesafede bulunan otel, Coimbra’daki gezilecek yerlere yakın olmak isteyenler için olukça güzel bir seçenek. Otelin Mondego Nehri manzarası ve kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiren konforu ise burayı tercih etmeniz için diğer sebepler. Detaylı bilgiler ve rezervasyon için tıklayınız.

#3 Hotel Oslo 3*

Özellikle geniş gruplar ve aileler için oldukça uygun fiyatlara konaklama imkanı sunan otel, hizmet kalitesi ile şehirdeki en çok rezervasyon yaptırılan otellerin başında geliyor. Otelin Coimbra Üniversitesi manzaralı olması ise oldukça güzel bir detay.

#4 Vila Gale Coimbra 4*

Spa hizmeti, ücretsiz otoparkı, güleryüzlü personeli ve daha pek çok özelliği ile bu 4 yıldızlı otel kesinlikle şehrin en özel konaklama seçeneklerinden biri. Otel merkezi konumuyla terci edilebilecek bir alternatif. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

#5 Hotel Quinta das Lagrimas – Small Luxury Hotels 5*

Şehir merkezindeki 5 yıldıza sahip ender otellerden biri olan bu konaklama seçeneği, ziyaretçilerine Orta Çağ’dan kalma tarihi bir sarayda hizmet vermektedir. Otantik mekanları sevenlerin bu oteli çok beğeneceğinden eminiz. Hemen buradan rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Sizin Coimbra’daki favori konaklama seçeneğiniz hangisi? Hemen favronizi yorum kısmından bizimle paylaşıp şehre konaklamalı gezi planlayan takipçilerimize fikir vermeye ne dersiniz?

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.