Cincinnati

‘’Batı’nın Kraliçesi’’ olarak adlandırılan Cincinnati’nin gezilmedik yeri kalmasın istiyorsanız, hemen yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz ‘’Cincinnati Gezilecek Yerler’’ listemizin ilk sırasında;

Cincinnati Zoo and Botanical Garden 

Cincinnati Zoo and Botanical Garden 

1875’de açılmış olan Cincinnati Hayvanat ve Botanik Bahçesi, Amerika’nın kurulmuş olan en eski hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir.65 hektar alan üzerinde Amerika Kıtası’nda yaşamayan birçok canlıyı buluşturan bu parkın birde botanik kısmı vardır. Hem hayvanları hem de bitkileri yanı kısacası tüm canlıları bir araya toplayan bu parkı severek gezeceğinize eminiz.

Newport Aquarium

Newport Aquarium

Egzotik canlıların devasa bir akvaryumun içinde üstünüzden geçtiğini düşünebiliyor musunuz? Kulağa harika gelen bu deneyimi yaşamak için Cincinnati’de bulunana Newport Aquarium’u ziyaret etmeniz yeterli. Şehrin gürültüsünden kaçıp farklı bir dünyaya açılan kapıdan adım atacağınız bu yer içerisinde; köpek balıkları, vatozlar, penguenler, deniz atları, deniz ejderhası ve dahası…

Akvaryuma giriş ücretleri ve ziyaret saatleri hakkında detaylı bilgi almak için tık tık.

Krohn Conservatory

Krohn Conservatory

Başta sadece sera olarak kurulmuş olan Krohn Conservatory, 1933’de düzenlenerek genişletilmiş, şehrin popüler noktaları arasında bulunan bir park haline getirilmiştir. Özel etkinliklerin, düğünlerin ve davetlerin düzenlendiği bu parkı dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Coney Island Park

Coney Island Park

130 yılı aşkın süredir Cincinnati’de faaliyet gösteren Coney Island Park, oyun oynamak ve eğlenmek isteyenlerin merkezi halinde. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı havuzları olan park içerisinde birbirinden farklı su kaydıraklarından kayabilir ve eğlence havuzlarına girebilirseniz.

Taft Museum of Art

Taft Museum of Art

1820 yılında ahşaptan yapılmış olan ev günümüzde müzeye dönüştürülerek halka açılmıştır.19.yüzyıla ait resimler, antika saatler, heykeller ve sanat koleksiyonlarının sergilendiği müzenin amacı bu değerli eşyaların Cincinnati halkıyla buluşturmaktır. Hem müze gezip hem de şehrin en eski ahşap evini görmek isterseniz Taft Müzesi’ni ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Cincinnati Art Museum

Cinninnati Art Museum

Cincinnati’ye gittiğinizde sanat koleksiyonlarını ve modern sergileri görebileceğiniz noktalardan biri Cincinnati Art Müzesi. Sürekli yenilenen sergileriyle ulusal ve uluslararası alanda farklı sanat akımlarına ait eserleri görebileceğiniz müzeyi pazartesi günleri dışında ziyaret edebilirsiniz.

American Sign Museum

American Sign Museum

Amerika sokaklarında görmeye alışık olduğunuz renkli tabelalar, eski ve yeni görünümleriyle American Sign Museum içerisinde sergileniyor.

Işıklarla aydınlatılmış görüntüsüyle oldukça etkileyici görünen tabelalar 20.000 metrekarelik bir alanda yeni teknolojiler kullanılarak tasarlanıyor. Ufak bir miktar ödedikten sonra giriş yapabileceğiniz müze, ziyaret etmenizi önerdiğimiz mekanlar arasında yer alıyor.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.