Çılgınca Eğlenmek İsteyenler İçin Berlin

0
1069

Almanya’nın ve Avrupa’nın gözde destinasyonlarından biri olan Berlin, ruhu hızlılık ve hareketliliğe alışkın olanların en çok tercih ettikleri yerlerden biridir.

Açık hava eğlencelerini sevenler, buldukları her açık hava eğlencesine katılmak isterler. Berlin ise kendi doğallığı ile bunu sunuyor. Kreuzberg ile Neokölln arasında yer alan Admiralbrücke Köprüsü, özellikle yaz aylarında akşamüstü saatlerinde hareketliliğin en çok yaşandığı lokasyonlardan biri oluyor. Burada bira içenler veya kahve içenlerin sayısı belki de kapalı kafeteryalara göre çok daha fazladır.

Admiralbrücke Köprüsü

Spor yapmak isteyenler, açık havanın muhteşem manzarasından faydalanarak piknik yapmak isteyenler için de yine Berlin’de eski havaalanı olarak hizmet veren şimdilerin mesire alanı Tempelhofer Feld, gidilebilecek en güzel yerlerden biridir. Burada hem açık havanın muhteşem yönünü değerlendirebilir hem de sosyalleşmenin üst sınırlarına ulaşabilirsiniz.

Tempelhofer Feld

Moda ve aksesuar dünyasının en zengin ve en trend ürünlerinin satışının yapıldığı Mauerpark içindeki pazarı gezmeniz kesinlikle Berlin gezisine yakışık olacaktır. Burada alışveriş yapmakla da kalmayacaksınız alışverişten sonra müzisyenlerin düzenledikleri konserlerle eğlencenin zirvesine ulaşacaksınız.

Mauerpark

Biergarten ve Pubları Ziyaret Edin

Avrupa insanı eğlenceye düşkündür bu yüzden de yerini uydurabildikleri her alana bir eğlence merkezi kurarlar ve Berlin bu anlamda en gelişmiş kentlerden biridir. Berlin’in hemen hemen her cadde ve sokağında bir bira bahçesi görebilirsiniz. Tabi ki bu alan için de en iyisini bulmak isteyenlere önerilebilecek yer Biergarten ( bira bahçesi). Burada bira ile birlikte atıştırmalık yiyecekler bulabilir ve düzenlenen eğlencelerin akışına kapılarak istediğiniz saate kadar eğlenmenin tadına varabilirsiniz.

Biergarten

Bira noktasında çok fazlasıyla seçenek sunulan Berlin’de salaş publardan hoşlananlar için de farklı bir yerde sunulan hizmetler var. Eğer böyle bir yerde vakit geçirmek istiyorsanız, tercih etmeniz gereken iki yer var. Kreuzberg ve Neukölln. Daha şık ve otantik ortamda biranızı yudumlamak istiyorsanız Mitte ve Prenzlauerberg’u tercih edebilirsiniz. Buranın ortamı hem daha şık hem de biraz daha modern yapıya sahip.

Kreuzberg

Festivalleri ve Konserleri Kaçırmayın

Başında da dediğim gibi Berlin, sadece Almanya için değil, Avrupa için de önemli bir eğlence merkezidir. Yılın hemen hemen her ayı burada bir festival veya etkinliğin düzenlenmiş olması tatilcilerin daha fazla tercih etmelerini etkiliyor. Klasik müzik sevenler için önerilebilecek Berlin Operası, Rathaus Spandau’daki pop ve rock konserleri, farklı noktalarda düzenlenen caz konserleri ve Karnaval Der Kulturen ve St. Christopher’s Day gibi etkinlikleri kaçırmamanızı öneririm.

Karnaval Der Kulturen

Sabaha Kadar Eğlenin

Berlin’in en güzel yönlerinden biri de eğlencenin vaktinin olmamasıdır. Sabahın ilk saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine değin, şehrin dört bir yanında eğlenecek bir yer bulabilirsiniz. Mesela akşam saatlerinde Görlitzer Park‘a gidip sabaha kadar çılgınca eğlenebilirsiniz.

Görlitzer Park

Berlin’de eğlenebileceğiniz çok sayıda farklı yer ve mekandan söz etmişken bir de buranın kötü bir yönünden söz etmek istiyorum. Berlin eğlence mekanlarında kredi kartı geçerli olmadığı için yanınızda nakit para olması gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.