Tarihi ve doğa güzellikleriyle Ukraynanın ilgi çeken şehirlerinden Cherkasy hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız ‘’Cherkasy Gezilecek Yerler’’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Listemizin ilk sırasında;

Cherkasy Michael Katedrali

Cherkasy Michael Katedrali

2000 yılında Ukrayna’da inşa edilen kilise, bir defada 12.000 kişinin ibadet etmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, şehrin en büyük kiliselerinden biridir. Ortodoks Kilisesi’ne bağlı olan Michael Katedrali dış mimarisi ve altın sarısı kubbeleriyle dikkat çekiyor.

Arboretum Sofiyivka

Arboretum Sofiyivka

Sofiyivka Parkı, temiz bir hava ve hoş bir bahçe içerisinde yürüyüş yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. 2.000’den fazla ağaç türünü bünyesinde barındıran park harika bahçe tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Hem turistlerin hem de şehir sakinlerinin uğrak noktaları arasında olan park yılda 500.000 kişi tarafından ziyaret edilen popüler bir nokta. Herkül ve Venüs gibi mitolojik tanrıların heykelleriyle süslenmiş olan bu parkta isterseniz dinlenebilir isterseniz de kısa yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Cherkasy Zoo

Kaplan

İçerisinde kümes hayvanlarından tutun farklı sergilere gezebileceğiniz birbirinden farklı bölümleri bulunan bir Cherkasy Zoo, şehrin önemli noktaları arasında yer alıyor. Tüm hayvanat bahçesini gezmek isterseniz gitmeden önce gezinizi planlayabilir, parkın tüm köşelerini gezebilirsiniz.

Scherbina Evi

Scherbina Evi

Yapıldığı dönemde şehrin en şık evlerinden biri olan Scherbina Evi, yanına birçok bina da yapılsa aynı ihtişamını koruyor. Günümüzde düğünlere ev sahipliği yapan Scherbina’yı görmenizi öneriyoruz.

Rose Valley

Rose Valley

Cherkasy’in göbeğinde bulunan Rose Valley, güzel peyzajıyla şehrin gürültüsünden kaçıp biraz nefes almak isteyenleri bekliyor. Yaz aylarında güllerle süslenen parkı ziyaret edip, huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Music and Light Fountain

Music and Light Fountain

 

Cherkasy’de şehrin ışıkları söndüğünde rengarenk aydınlatmalarla başlayan su gösterisi, şehrin havası daha da güzelleştiriyor. Music and Light Fountain’i Cherkasy’e gittiğinizde ziyaret etmenizi ve ışıklarla dolu bu gösteriyi izlemenizi öneriyoruz.

Ukrayna’nın soğuğunda içinizi ısıtacak Cherkasy hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.