Charleston

Amerika’nın büyüleyici şehirlerinden Chasleston’a doğru eğlenceli bir seyahate çıkmaya ne dersiniz?

Güney Karolina’nın tarihi birikimiyle dikkat çeken şehirlerine olan Charleston, yıl içerisinde binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Size seyahat planınızda Charleston’a yer vermek istiyorsanız’’Charleston Gezilecek Yerler’’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Patriots Point

Patriots Point

40 yılı aşkın süredir hem gençlere hem de çocuklara yaz kampı fırsatı sunan Patriots Point, II.Dünya Savaşı’nda uçak gemisi olarak kullanılmıştır. Yılda 270.000 fazla ziyaretçinin uğradığı gemi 350 dönümlük oldukça geniş bir alana sahiptir. Tarihe tanıklık etmiş bu gemide farklı eğitimlere katılabilir ve içerisindeki aktivite alanlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Magnolia Plantation and Gardens

Magnolia Plantation and Gardens

Kuzey Charleston’da yer alan Magnolia Plantation and Gardens, Ashley Nehri’nin hemen karşısında yer alıyor. Her gün ziyaretçilerini ağırlayan bahçenin kuruluşu 1676’ya kadar uzanıyor. İçerisinde; doğa treni, tekne turu, vahşi yaşam alanı, hayvanat bahçesi gibi farklı alanları bulunana Magnolia Plantation’ı ücretsiz gezebilir, dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

Rainbow Row

Rainbow Row

Güney Karolina’nın popüler ziyaret noktalarından olan Rainbow Row ,1930’lu yıllarda yan yana inşa edilmiş renkli evlerden oluşmaktadır. Fotoğraf karelerini süsleyen bu evlerin duvarları birbirine birleşik şekilde yapılmış ve restorasyon işleriyle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Canlı renkleriyle dikkat çeken evlerin önünde muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Boone Hall

Boone Hall

1956 yılından beri düzenlenen turlarla gezilebilen Boone Hall, içerisinde ski Amerikan mimarisini gözlemleyebileceğiniz gibi birbirinden güzel çiçeklerin olduğu botanik bahçeyi de gezebilirsiniz. Özel etkinliklerinde gerçekleştiği bu arazide düzenlenen festivallere ve konserlere katılma şansı da yakalayabilirsiniz.

South Carolina Aquarium

South Carolina Aquarium

Kuzey Karolina’da bulunan akvaryum içerisinde barındırdığı tüm hayvanlara özenle ve sevgiyle bakarak ziyaretçilerinin farklı canlıları görmesini sağlıyor. 5,000’den fazla hayvana ev sahipliği yapan South Carolina Aquarium’da sadece canlıları görmekle kalmayıp, düzenlenen sergileri gezebilir sonrasında hediye dükkanına uğrayarak küçük hediyeler alabilirsiniz.

Middleton Place

Middleton Place

Middleton Place, eski Amerikan evlerini görebileceğiniz gibi harika bahçe ve çiftliklerini gezebileceğiniz harika bir mekân. Amerika’nın en ilginç bahçesi olarak nitelendirilen bu yerde yazın güller, manolya, kalmia gibi birbirinden güzel çiçekler açıyor.

Aynı zamanda 1755 yılında yaptırılan bir evin de bulunduğu arazide 320 yıldır Middleton Ailesi yaşamaktadır. Eski mobilyaların, eşyaların, yemek takımlarının bulunduğu evin içerisine girip, bu muhteşem antik eşyaları görebilirsiniz.

Drayton Hall

Drayton Hall

Palladian mimarisinin en güzel ve en eski örneklerinden olan Drayton Hall, 1738 yılında kurulmuştur. Rehberlerle beraber hem görsel hem de bilgilendirici bir tura çıkabileceğiniz bu evi yaklaşık 45 dakikada gezebilirsiniz. Düzenlenen program ve etkinliklerse evin otantik ruhu içerisinde daha keyifli hale geliyor.

Charleston Museum

Charleston Museum

1773 yılında kurulmuş olan Charleston Müzesi, Amerika’nın ilk müzesi olarak kabul edilmektedir.1750 yılından 20.yüzyıla kadar yaşanmış olan savaşların ardında kalan cephanelik malzemeler, kuşatmalardan kalan eşyalar ve dahasını bu müze içerisinde gezebilir, görmediğiniz zamanlara ait fikir sahibi olabilirsiniz.

Savaşın acı izlerinin bir sergi haline dönüştürüldüğü müze içerisinde aslında insanların ne şartlar altında yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldıklarını görüp şaşkınlıkla izliyorsunuz. Bu ve bunun gibi daha birçok tarihi deneyim için müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Children’s Museum of the Lowcountry

Children's Museum of the Lowcountry

Aylık ücretsiz programlarla 10 yaş ve altındaki çocukların tecrübe edinmesi ve yeni maceraları atılması için gerçekleştirilmiş olan bu müze içerisinde çocuklar diledikleri gibi eğlenebiliyorlar.

Kafalardaki klasik müze profilinin dışına çıkan Children’s Museum’da çocuklarınız korsan gemilerine binebilir, dağlara tırmanabilir ve itfaiye aracı sürebilir. Hayal gücünü kuvvetlendirirken aynı zamanda beden gelişimine de katkıda bulanan bu müzeyi çocuklu ailelerin ziyaret etmesini şiddetle öneriyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.