Cennetin Sığla Bahçesi Fethiye’de Yamaç Paraşütü

0
642
Fethiye

Tatil anlayışına farklılık katmak ve tatil günlerinde farklı aktivitelere katılmak… Tüm bunları bir arada bulabilmek ve yaşamak… Muğla’nın Fethiye ilçesinde hepsinden çok daha fazlasını bir arada bulabilmek mümkün…

Muğla, Antik Karya bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Günümüze kadar uzana gelen antik yerleri, tarihin farklı sayfalarından dokular ve tabi ki geçmişten günümüze kendini en iyi şekilde muhafaza etmeyi başaran doğal güzellikleri. Muğla, sığla ağaçlarının sık görüldüğü yerlerden biridir. Bu özelliği ile dünyanın her yerinde bilinirlik kazanan kent, bir de tatil beldelerinden sunduğu güzellikleriyle de ön plana çıkan bir destinasyondur. Özellikle de Fethiye gibi bir yer, sanırım dünya turizminin “ortak değeri” olarak ele alınabilecek en güzel yerlerinden biridir.

sığla ağacı
Sığla Ağacı, Muğla’da sık görülen bir ağaç türüdür.

 

Fethiye, yaz ayları geldiğinde dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan bir destinasyon haline geliyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün bir arada en iyi şekilde yaşandığı ilçede bir de yamaç paraşütü var ki adrenalin tutkunları için farklı bir anlamı vardır. Yamaç paraşütü için Babadağ’a gelen gezginler ve adrenalin tutkunları, 1,975 metre yükseklikten doğanın her rengini kuşbakışı seyretme şansını elde ediyorlar. Tabi ki sadece Fethiye ve Muğla sınırları ile kısıtlı bir alan değil. Patara Plajı, Dalaman ve hatta Rodos Adası da görüş alanına takılıyor.

Muğla

Adrenalin yaşamak isteyenler, sabahın erken saatlerinde deneyimli pilotlar eşliğinde öncelikle kısa bir teorik ve pratik eğitim alırlar. Organizasyon acentelerinin bulunduğu Ölüdeniz’e gelinerek alınan eğitimden sonra yamaç paraşütü yapmak için yer seçilir. 1700 metre öncelik alınır, rüzgâr yeterli değilse 1900 metrelik alan seçilir. Tulum ve kasklar da takıldıktan sonra gökyüzünden muhteşem görüntüler sizi bekliyor olacak.

Babadağ Yamaç Paraşütü

İlk defa yamaç paraşütü yapanlar, elbette atlayışta oldukça heyecanlanıyorlar. Ancak bir süre sonra korku ile karışık bu heyecan yerini doyumsuz bir manzaraya bırakıyor ve Ayanikola Adası, Ölüdeniz, Gemile Koyu ve Kumburnu’nun mükemmellikleri ayaklarınızın altına seriliyor.

Babadağ Yamaç Paraşütü

Uçuşlar, elbette yamaç paraşütü yapacak kişinin deneyimine göre uzayıp-kısalabiliyor. Acemiler için 30-50 dakika arası süren eğlence, profesyoneller için 5 saate kadar ve yükseklik 3,500 metreye kadar ulaşabiliyor.

Babadağ Yamaç Paraşütü

Dünyanın dört bir yanından yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a gelen turistlerin heyecanı ve heyecandan sonra gökyüzünden oluşturdukları görüntüler izlemeye değer…

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.