Cameron Highlands, Malezya’nın yerleşim olan en yüksek yerlerinden biri. Deniz seviyesinden 1300 metre ile 1900 metre arasında değişen yüksekliklere sahip olan bölge, tropikal iklimin sıcaklığından kurtulmak isteyenler için adeta bir yayla görevi görüyor. 

Bölgenin geçmişi 1885 yılına kadar dayanıyor. Adını o yıl bölgenin haritasını çıkarmak için gelen William Cameron isimli uzmandan alan bölgeye 1931 yılından itibaren İngilizler yerleşmeye başlamış. İngilizce burada yaptıkları tarımsal faaliyetlerde zamanla birçok bitki yetiştirmeye başlamış. Cameron Highlands çay tarlaları günümüzde Cameron Highlands’ın yemyeşil bir görüntüye bürünmesini sağlamış durumda.

Çay tarlaları bölge turizmi için çok önemli bir rol üstleniyor

Çay tarlaları arasındaki yollardan geçmek ziyaretçilere huzurlu ve çok keyifli bir tatil geçirme imkanı sunuyor. Başta bölgenin en önemli idari merkezi olan Tanah Rata olmak üzere birbirinden güzel kasabaları ile bölge turizm anlamında büyük bir potansiyel taşıyor.

Huzurlu bir coğrafya: Cameron Highlands Çay Tarlaları

Bölge çevresinde doğa içinde yapılacak trekking, şelale gezileri ve daha birçok etkinlikler bulunuyor. Çay tarlaları ise fotoğraf tutkunu gezginler için muhteşem manzaralar sunuyor. Siz de fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu çay tarlalarına hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cameron Highlands’e Nasıl Gidilir

Bu muhteşem çay tarlalarının olduğu Cameron Highlands’a başkent Kuala Lumpur üzerinde gerçekleştirilen otobüs seferleriyle kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün olabiliyor. Dilerseniz Kuala Lumpur’dan araç kiralayarak da bölgeye gidebilirsiniz. Sitemizden İstanbul Kuala Lumpur uçak bileti seçeneklerini inceleyerek hemen biletinizi satın alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.