Cascais Ulaşım Rehberi

Lizbon’a gelmişken civardaki güzel beldeleri de görmek isterseniz Cascais, mutlaka listenizde olması gereken yerlerden.

Cascais’de görülmesi gereken yerler, ziyaretçiler için oldukça keyifli bir gezinin sinyallerini en başta veriyor. Bu güzel şehre ulaşım konusundaki ihtiyacınız olan bilgilere Cascais ulaşım rehberi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1- Cascais Ulaşım Rehberi

Cascais, Lizbon’a gelen birçok kişinin uğradığı ve çok memnun kaldığı tatil beldelerinden biri. Belde küçük bir yer olduğu için ulaşım konusunda çok fazla sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Cascais Ulaşım Rehberi

Lizbon Kart, Lizbon şehir içi ulaşım’da çok faydalı olduğu kadar Cascais’a giderken de işinize çok yarayacak. Lizbon’dan Cascais’a ulaşım için Lizbon Kart’ı kullanarak banliyö trenine ücretsiz bir şekilde binerek seyahat bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

2- Cascais’a Nasıl Gidilir?

Cascais’a ülkemizden uçak seferi bulunmuyor. Lizbon’a 25 km. mesafede bulunan Cascais’a gitmek için öncelikle ülkemizden Lizbon’a gerçekleştirilen direkt uçuşlar için Lizbon uçuş sorgulaması yapmanız gerekiyor.

Cascais Ulaşım Rehberi

Lizbon’a geldikten sonra farklı yollarla Cascais’a gitmeniz mümkün. Bunlardan en çok tercih edileni ise Cais do Sodre İstasyonu’ndan kalkan banliyö trenleridir. Bu trenlerle yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla Cascais’a ulaşabilirsiniz. Ziyaretçiler yoldaki muhteşem manzara için çoğunlukla bu yolu tercih etmektedir.

Tren dışında Cascais’a gitmek için sahil yolu veya otoban seçenekleri de değerlendirilebilir ancak bu yolları dönüş yolunda denemeniz zaman kazanmak anlamında daha mantıklı olacaktır.

*Cascais ulaşım alternatifleri ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.