Cascais Alışveriş Rehberi

Portekiz’in başkenti Lizbon’a yarım saatlik bir mesafede bulunan Cascais, bölgedeki en özel sayfiye yerlerinden biridir.

Cascais alışveriş rehberi ziyaretçilerine otantik bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Bölgede alışveriş yapabileceğiniz büyük merkezler olmasına rağmen geleneksel dükkanlar da oldukça ilgi gören yerlerin başında geliyor.

1- Cascais Alışveriş Rehberi

Cascais’ta çoğunlukla nakış ürünleri seramik hediyelik eşyalar, el işlemesi kıyafetler tercih edilmektedir. Siz de bu ürünleri satın alarak tatiliniz için güzel bir anı elde edebilirsiniz. Şarap sevenler için ise bölgenin tam bir hazine olduğunu söyleyebiliriz.

Cascais’ta mağazalar çoğunlukla akşam 7’ye kadar açık olmaktadır. Bu mağazaları cumartesi günleri sabahları da açık bulmak mümkün olmaktadır ancak pazar günleri çoğu dükkan kapalıdır.

#1 Rua da Raita

Rua da Raita

Cascais’ın en zevkli ve popüler yürüyüş yollarından biri olan cadde, özellikle hediyelik eşya konusunda araştırma içine giren ziyaretçilerin bu cadde üzerindeki otantik dükkanlardan elinin boş çıkmayacağını söyleyebiliriz.

#2 Casa da Guia

casa da guia

Eğer şık ve dekoratif nesneler almak istiyorsanız uğramanız gereken yer kesinlikle bu galeri olmalı. Galerinin etrafındaki cafeler ve yürüyüş yolları ise alışveriş zevkinizi katlayacaktır.

#3 Cascais Villa

Cascais Villa

Tren istasyonunun yakınında bulunan bu küçük alışveriş merkezi içinde bulunan dükkanlarla, marketle ve sinemayla alışveriş için gidebileceğiniz sevimli bir AVM.

#4 Vila Cascais Market

Vila Cascais Market

Perşembe günleri şehrin merkezinde kurulan pazar, yöresel ürünler satın almak isteyenlerin uğraması gereken durakların başında geliyor. Burada hem taze yiyeceklerin tadına bakabilir hem de yerli halkın alışveriş alışkanlıklarını yakından izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

#5 CascaiShopping

CascaiShopping

Güzel bir alışveriş merkezi olan mekan, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Burada hem hediyelik eşya hem de ihtiyacınız olan pek çok şeyi bulmanız mümkün olacaktır. Dilerseniz Sintra alışveriş rehberinde de söz ettiğimiz ve Sintra’ya daha yakın bir konumda bulunan Beloura Shopping’i de ziyaret edebilirsiniz.

*Lizbon alışveriş rehb erine eklenebilecek tavsiyelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.