Burlington

Vermont’un küçük ve şirin kasabalarından biri olan Burlington, gezilecek yerleri doğası ve huzurlu ortamıyla görmeniz gereken şehirler arasında yer alıyor.

Huzurlu ortamıyla eğlencenin yanı sıra dinlenmenizi de sağlayacak olan Burlington’da görebileceğiniz yerleri ‘’Burlington Gezilecek Yerler’’ yazımızda inceleyebilirsiniz.

Champlain Gölü

Champlain Gölü

Şehrin görmeniz gereken yerleri sırasında ilk olarak Champlain Gölü bulunmaktadır. Kanada sınırının oldukça yakınında bulunana gölde, balıkçılık, yelkenli sporlar ve su sporları gibi aktiviteler gerçekleştirilmekte. Sıcaklığıyla ve dinginliğiyle su sporları için oldukça elverişli olan Champlain Gölü’nü ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Champlain Denizcilik Müzesi

Champlain Denizcilik Müzesi

Champlain Gölü’nü ziyaret ettikten sonra, Ekim ayından Mayıs’a kadar açık olan Champlain Denizcilik Müzesi’ni de görmenizi öneririz. Champlain Gölü’nde bulunan eserlerin sergilendiği müzeyi ücretsiz gezebilir ve arkeolojik çalışmalarda gün yüzüne çıkartılmış buluntuları yakından inceleyebilirsiniz.

Mansfield Dağı

Mansfield Dağı

Burlington’da bulunan en yüksek dağ olan Mansfield Dağı, hikking ve trikking yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Temiz havasıyla yürüyüşler için oldukça uygun olan Mansfield Dağı’na yandan bakıldığından insan yüzüne benzeyen bir siluetin çıktığını görebilirsiniz. Kış aylarında kayak için tercih edilen bu dağda yürüyüşler gerçekleştirip, kır çiçekleri arasında dolaşmanın keyfini sürebilirsiniz.

Shelburne Müzesi

Shelburne Müzesi

Burlington’da bulunan Shelburne Müzesi ,1947 yılında Champlain Gölü yakınlarından kurulmuştur. Electre Havemeyer Webb tarafından bir araya getirilen parçaların sergilendiği müze, kurulduğu dönemden günümüze yenilenmiş ve sergilenen eser sayısında artış görülmüştür.

İnsanlara sanat sevgisi aşılamayı ve kültürel birikimini arttırmayı amaçlayan müzeyi ziyaret etmenizi, koleksiyonda bulunan eserleri yakından incelemenizi öneriyoruz.

Hildene

Hildene

Burlington‘da, ABD Başkanı Abraham Lincoln ve ailesinin 1964-1948 yılları arasında yaşamış olduğu Hildene Evi‘ni turlara katılarak ziyaret etme şansına sahipsiniz. Tüm iç dizaynı ve peyzajı Lincoln ailesi tarafından yapılan ev oldukça büyük ve ihtişamlı bir görünüme sahip.

Görkemli bir hayata sahip olan Lincoln ailesinin yaşantısına tanıklık etmek isterseniz, şehir içinde düzenlenen turlara katılabilir ve aileyle alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.