Budva Plajları Haritası

Budva plajları , Karadağ bölgesinin en fazla turist çeken noktaları arasında. Karadağ’ın en çok tercih edilen şehirlerinin başında ise Budva geliyor.

Tam bir doğal cennet olan Budva’da denizin keyfiniz çıkarabileceğiniz 17 adet birbirinden güzel plaj bulunuyor. Yazımızda bu plajları listeledik. Budva’ya geldiğinizde vaktiniz el verdiği sürece bu plajlarda zaman geçirerek denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarma şansına sahip olabilirsiniz.

1- Budvan’nın Plajları

#1 Becici

Becici

Becici, şehrin en büyük plajlarından biri. Budva’daki en iyi plajlarından olması haliyle plajın diğer yerlere göre daha pahalı olmasına neden oluyor. Bu nedenle bu plajı tercih edecek ziyaretçilerin bütçe konusunda biraz bonkör olmasında fayda var.

#2 Rafailovici

Rafailovici

Becici Plajı’nın yanında yer alan bu plaj da Becici ile aynı standartlara sahip ve şehrin fazla tercih edilen Budva’nın plajları arasında çok özel bir yere sahip.

#3 Kamenovo

Kamenovo

Turkuaz rengi ile dikkatleri üzerinde toplayan Kamenovo, 330 metre uzunluğunda olup Becici ve Przno arasında bulunmaktadır. Plaja, Rafailovici’den bir tünelden yürüyerek ulaşılabilmektedir.

#4 Jaz

Jaz Beach

Budva’daki en büyük plajlardan biri olan Jaz Beach, ücretsiz ancak şezlong ve yer kiralama imkanına da sahipsiniz. Denizi ve kumlu olan plaj, çocuklu aileler için de oldukça ideal noktaların başında geliyor.

#5 Queen’s Beach

Queen’s Beach

Yaklaşık 2 kilometrelik bir alan kaplayan plaj, şehre gelen elit kesim tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Plaja Kral Alexander Karadjordjevic’in eşinin burayı çok sevmesinden dolayı bu ismin verildiği söylenmektedir.

#6 Mogren

Mogren

Budva plajları denince akla gelen Mogren, Türk ziyaretçiler tarafından da fazla tercih edilmektedir. Yaz aylarında kalabalık olmasından dolayı şikayet edilen plaj, buna rağmen Budva’ya gelenlerin zaman geçirmesi gereken yerlerden

#7 Slovenska Plaza

Slovenska Plaza

Bir otelin de bulunduğu plaj çevresi, geniş alanı ile ziyaretçilerin rahat bir şekilde denizin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor. Plaj 25 bin metre karelik bir alanda bulunuyor.

#8 Sveti Nikola

Sveti Nikola

Yerli halk tarafından “Hawaii” olarak tanımlanan ada, plajları ve doğal ortamı ile keyifli zamanlar geçirmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmek isteyeceği yerlerden biri.

#9 Guvance

Guvance

Unutulmaz gün batımı manzarasıyla ziyaret edenlere çok özel anlar yaşatan Guvance, 950 metre karelik alanıyla “Küçük Plaj” olarak bilinmektedir.

#10 Przno

Przno

430 metre karelik bir alanda bulunan 260 metre uzunluğa sahip bu plaj, çevresindeki otel ve barlarla ziyaretçilerine denizin tadını çıkarmanın yanında eğlenceli zamanlar geçirmek için de çeşitli olanaklar sunmaktadır.

#11 Milocer

Milocer

“Kral’ın Plajı” olarak da bilinen Milocer, Queen’s Beach’in yanında bulunuyor. Plaj etrafında pek çok egzotik bitkinin bulunduğu bir de park yer alıyor.

#12 Sveti Stefan

Sveti Stefan

Budva plajlarının en ilgi çekicilerinden biri olan Sveti Stefan, bir adanın karaya bağlandığı yerdeki plajla ünlü. Oldukça ilginç bir ada olan Sveti Stefan, ziyaretçilerin şehirdeki en çok beğendiği yerlerin başında geliyor.

#13 Drobni Pijesak

Drobni Pijesak

Özellikle yerliler tarafından sıklıkla tercih edilen bu sevimli plaj, 250 metrelik bir kumsala ve 5 bin metre karelik bir alana sahip. Drobni Pijesak, Budva’ya gelenlerin keşfetmesi gereken önemli küçük plajların başında geliyor.

#14 Perazica do

Perazica do

Rezevici Manastırı’nın altındaki koyda yer alan plaj, 40 metrelik sahiliyle küçük ama kumlu yapısıyla çok zevkli bir plaj.

#15 Petrovac Beach

Petrovac Beach

600 metrelik kumlu bir sahile sahip olan Petrovac Beach, kırmızı kum rengiyle dikkat çekmektedir. Plajın arkasında bulunan Palas, Riviera ve 4 July isimli oteller de plaj sayesinde oldukça fazla ilgi görmektedir.

#16 Lucice

Budva plajları
Lucice

Bozulmamış doğasıyla, çam ağaçlarının arasında olmasıyla ilgi gören Lucice, Petrovac Plajı’ndan 500 metre güneyde yer alıyor. Plaj, 4250 m2 alana ve 220 metrelik bir sahile sahip.

#17 Buljarica

Budva plajları
Buljarica

Karadağ kıyılarındaki en popüler ve en büyük plajlardan olan Buljarica, kamp yapmak isteyenler içinde de ideal yerlerden biri. Plaj, 72850 m2 alana ve 2250 metrelik kumlu bir kumsala sahip.

Budva’ya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerle ilgili bilgileri ve fotoğrafları incelemek isterseniz Budva gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Budva plajlarını daha önce ziyaret ettiyseniz tüm deneyiminizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.