Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

0
1444
bozcaada manzaraı

”Bozcaada’ya nasıl gidilir?” sorusuna her yönden cevap buluyoruz. Şimdi sizin için oluşturduğumuz rotaları gelin birlikte inceleyelim.

Deniz turizmi ve bağcılık alanında bir çekim noktası olan Bozcaada, Çanakkale‘nin Gökçeada’dan sonra ikinci büyük adası konumunda. On iki koy ve on iki buruna sahip olan Bozcaada, huzurlu yapısıyla tüm yıl çalışan ve yorulan ziyaretçilerini dört gözle bekliyor.

Bozcaada’ya ulaşım için size birkaç farklı yolculuk önerisi sunuyoruz. Hava yolu, deniz yolu ve kara yolu seyahatlerinden herhangi birini seçerek Bozcaada’da güzel bir tatile başlayabilirsiniz.

Deniz Yolu ile Ulaşım

bozcaada feribot
Bozcaada Feribotu

Bozcaada’ya gelen ziyaretçilerin en sık kullandığı ulaşım deniz yolu. Özel aracınızla İstanbul’dan Bozcaada’ya geliyorsanız Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz için birkaç farklı seçenek mevcut. Çanakkale Boğazı’ndan Gestaş‘ı kullanarak geçiş yapmak için 35 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Böylece yolculuk süreniz aşağıdaki gibi oluyor.

  • Gelibolu – Çardak (Arabalı motor / 15 dakika)
  • Gelibolu – Lapseki (Arabalı vapur(Gestaş) – 30 dakika)
  • Eceabat – Çanakkale (Arabalı vapur(Gestaş) – 25 dakika)
  • Kilitbahir – Çanakkale (Arabalı motor – 5 dakika)

Gestaş’ın sitesini ziyaret ederek seferlerle ilgili detaylı bilgilere ulaşarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Deniz yolunda bir diğer seçenek ise hızlı feribot. Yenikapı-Bandırma arası seferler sabah ve akşam yapılıyor. Bu yolculuk iki saate yakın sürüyor. Bandırma’ya ulaştıktan sonra Lapseki-Çanakkale üzerinden Geyikli’de bulunan iskeleye ulaşım ise 3 saat. Hızlı feribotu kullanırsanız arabanız için 115 TL bir ücret, eğer kullandığınız araç motor ise 50 TL‘lik bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Kara Yolu ile Ulaşım

bozcaada ulasim
Bozcaada meydan

Bozcaada’ya giderken kara yolu da sıklıkla kullanılan bir ulaşım türü. İstanbul, Ankara, Bursa, Çanakkale ve İzmir gibi büyük şehir merkezlerinden çeşitli otobüs firmalarının gerçekleştirmiş olduğu seferler, sizin konforunuzu düşünerek ulaşımınızı sağlıyor.

Bozcaada’ya yüksek konforlu ve güler yüzlü çalışanlarla birlikte gitmek isterseniz sitemiz üzerinden otobüs biletinizi online ödeme yaparak alabilirsiniz.

Hava Yolu ile Ulaşım

canakkale havaalanı
Hava yolu ulaşımı

Bozcaada’ya gelmek isteyenler için bir diğer seçenek de hava yolu. Hava yolunu tercih edecekseniz Çanakkale Havaalanı‘na giden seferlerden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaalanına geldikten sonra taksi, otobüs veya saat başı sefer düzenleyen minibüsleri kullanarak Bozcaada’ya ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.