Bodrum Seyahatinde Görülecek 5 Yer

0
994

Muğla’nın en hareketli ilçelerinden olan Bodrum, turizm dünyasının en yakından tanıdığı tatil beldesidir. Doğal güzellikleri, antik kentleri, plajları, sahilleri ve koyları ile hayranlık uyandıran Bodrum, birçok noktasında misafirlerine unutamayacakları günler sunuyor.

Gece ve gündüzün farklı renklerinin görüldüğü ilçe, tatilde beklentilerinden daha fazlasını yakalamak isteyenler için en güzel noktalardan biridir.

Muğla merkezine 110 km. uzaklıkta yer alan Bodrum, Nisan-Ekim ayları arasında en yoğun zamanlarını yaşar. Havalimanının hareketli olduğu kadar otobüs terminali de sürekli bir hareket halinde olur bu dönemlerde. Koylar, insanların cıvıltısı ile doğanın sakinlerinin cıvıltısı ile kendini gösteri. Marinası, müzesi, antik kentleri ve tabi ki yazın vazgeçilmez güzelliklerinden deniz, kum ve güneşi bir arada yakalamanın noktası plajları ile misafirlerini cezp eden Bodrum, gezilecek ve görülecek yerlerle doludur. Tatilinizi daha güzel şekilde geçirmeniz için sizlere Bodrum seyahatinde görmeniz gereken 5 yer hakkında bilgi sunacağız. Otobüs bileti ve uçak bileti avantajlarıyla müşterilerine fırsat sunan www.biletbayi.com web adresinizden rezervasyonunuzu yaptırarak şimdi sizlere sunacağımız 5 etkili yeri yerinde görmenin keyfini yaşayın.

Bodrum seyahatinde görülecek 5 etkileyici yer

  • Bodrum Kalesi

1406-1523 yıllarında “St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi” (Bodrum Kalesi), iki liman arasında inşa edilmiştir. İçerisinde kulelerin bulunduğu kalenin her bir kulesine farklı bir ülkenin ismi verilmiş. Bunların en yükseği ise 47.50 metre boyunda olan “Fransa Kulesi”dir. Bodrum Kalesi’nin iç kale kısmına geçmek için 7 kapısı bulunmaktadır. Kapıların üzerinde; haçlar, düz veya yatay bantlar, ejder ve aslan figürleri yer almaktadır. Tarihe tanıklık eden yönüyle ön plana çıkan Bodrum Kalesi, seyahatinizin ilk durağı olabilir.

Bodrum Kalesi

  • Bitez Plajı

Yaz ayları geldiğinde hareketliliğiyle ön plana çıkan Bitez Plajı, Bodrum’un diğer plajlarından çok daha farklıdır. Bodrum plajları genellikle taşlı ve çakıllı olsa da bu plaj, altın sarısı kumu ile dikkat çeker. Tabi turkuaz mavisi denizi ve sahil çevresinde yer alan restoran ve otelleri de unutmamak gerekiyor. Ailece tatile çıkanlar için ideal bir nokta olan Bitez Plajı, yazın tadını çıkartmak isteyenlere sunulabilecek en güzel fırsattır.

Bitez Plajı

  • Bodrum Anfi Tiyatrosu

Göktepe Dağı’nın güney eteklerinde yer alan Bodrum Anfi Tiyatrosu, Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biridir. Klasik Çağ’dan günümüze kadar ulaşan bu antik yer, turizm dünyasının kentte en çok ziyaret ettikleri yerlerden biridir. 1960 yılında bir grup Türk tarafından restore edilen tiyatro, günümüzde festival ve etkinliklerin ilk adresi olarak tercih edilmektedir.

Bodrum Anfi Tiyatrosu

  • Tavşan Adası

Gümüşlük’te bulunan Tavşan Adası, hem doğal güzellikleri ile hem de tarihi geçmişi ile hayran kalabileceğiniz yerlerden biridir. İki sahili birbirinden ayıran adaya geçmek için Helenler döneminde Halikarnassos Kralı Mousolos’un emri ile yaptırılan günümüze yıkık bir şekilde ulaşan geçitten geçmeniz gerekiyor. Günbatımını izlemek isteyenler için çok güzel bir fırsat olarak sunulabilecek bu harika yer, Bodrum gezisinde uğramanız gereken nadide yerlerden biridir.

Tavşan Adası

  • Yel Değirmenleri

Fotoğraf çekmek, denizi izlemek veya farklı bir bakış ile Bodrum’u seyretmek isteyenler için en güzel nokta Bodrum Yel Değirmenleri’dir. 18. Yüzyılda inşa edilen Yel Değirmenleri, 1970’li yılların sonuna doğru da faal olarak kullanılmıştır. Günümüze biraz yıkık vaziyette gelse de manzarasının harika olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Yalıkavak beldesinde yer alan bu antik eserler, Bodrum seyahatinize renk katacak bir yön olacak.

Yel Değirmenleri

Bodrum’un saydığımız güzelliklerinden çok daha fazlasını görmek ve yerinde incelemek için yaz tatilinizin rotasını bu yöne çevirmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım açısından stabil bir güzergah olan Bodrum’a uçak ile gelmek isteyenler, Milas ile Bodrum ilçeleri arasında yer alan Milas-Bodrum Havalimanı’na gelerek buradan Bodrum’a geçebilirler. Otobüsler ise, Türkiye’nin dört bir yanından buraya günlük sefer düzenlemektedirler.

Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web adresini ziyaret ederek Milas-Bodrum uçak bileti alabilir veya karayolu ile gelmeyi tercih ediyorsanız, Bodrum otobüs bileti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.