Biarritz

Özellikle sırt çantalı gezginlerin mola noktalarından biri olan Biarritz, okyanus kıyısındaki etkileyici ortamıyla insana huzur veriyor. 

Şehir çok büyük olmasa da ziyaretçiler için özellikle renkli akşamları ile keyifli anlar geçirme imkanı sunuyor. Orijinal adı Miarritze olan şehirde halkın çoğunluğunu Basklar oluşturuyor. Yaz mevsiminde oldukça hareketli olan şehir kış mevsiminde bölgenin yaşlı halkına kalıyor. Şehirdeki hayat her ne kadar okyanus üzerine kurulmuş olsa da buraya geldiğinizde görmeniz gereken yerler de bulunuyor.

Biarritz konaklama seçenekleri ve otel tavsiyeleri için Biarritz’de nerede kalınır? Otel tavsiyeleri başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Biarritz Gezilecek Yerler

1. Grande Plage

Grande Plage

Biarritz kumsallarıyla özellikle yaz aylarında oldukça ilgi gören şirin bir tatil beldesi. Şehirdeki Grande Plage ise en ilgi gören yerlerin başında geliyor.

2. Asiatica Sanat Müzesi

Asiatica Sanat Müzesi

Paris dışındaki en önemli koleksiyonlardan biri olarak kabul edilen müze, biraz dağınık gibi görünse de bilgi kartları ile ziyaretçilerine çok keyifli bir müze deneyimi yaşatıyor. Müzede daha çok Hint, Çin ve Tibet bölgelerine ait anıt, heykel ve çeşitli tarihi eserler sergilenmektedir.

3. Çikolata Müzesi

Çikolata Müzesi

Bask ülkesinin çikolata ile olan sıkı ilişkisini incelemek için en ideal noktalardan biri olan müze, kuşkusuz gezebileceğiniz en tatlı müzelerden biri. Çikolataya dair pek çok sırrı keşfedebileceğiniz müze çıkışında içeceğiniz bir bardak sıcak çikolatanın tadı ise paha biçilemez…

4. Chapelle Impériale

Chapelle Impériale

1864 yılında inşa edilen kilise Bizans mimari özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Eğer kiliseler ilginizi çekiyorsa bu kiliseyi Biarritz gezilecek yerler listenize almalısınız.

5. Cité de l’Océan

 Cité de l'Océan

Denizler hakkında pek çok şeyi keşfedebileceğiniz bu müze, özellikle denizlere meraklı olan kişilerin şehirdeki mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri.

6. Musée de la Mer

Musée de la Mer

Müzede pek çok deniz canlısının görebileceğiniz gibi birbirinden ilginç sergilerle denize ve denizciliğe dair ilginç bir gezi şansına sahip olabilirsiniz. Turizmin en yoğun olduğu yaz aylarında müze geç saatlere kadar hizmet vermektedir.

7. Rocher de la Vierge

Rocher de la Vierge

Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu dalgalar arasında sıkışmış kaya, şehrin önemli ziyaret noktalarının başında geliyor; ancak kayanın dev dalgalarla oldukça ürkütücü bir hal aldığını belirtelim.

8. Anglet

Anglet

Biarritz’de denizin tadını çıkarmak için ilk tercih etmeniz gereken yerlerden biri olan Anglet, bölgenin en popüler ve en çok tercih edilen plajlarının başında geliyor.

Eğer deniz, kum ve güneş sizin için tatilin anlamı ise Biarritz özellikle yaz aylarında Fransa’ya gelenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.