Skadarlija

Belgrad, ucuz ve keyifli bir tatil yapmak isteyenlerin son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği Avrupa şehirlerinin başında geliyor. Sırp kültürünü yakından tanımak isteyenler ise Belgrad’a geldiğinde Skadarlija bölgesine mutlaka uğramaktadır. 

Belgrad’ın bohem bölgelerinden biri olan bölge, ziyaretçilerine günün her saati çok keyifli vakitler geçirme imkanı sunuyor. Belgrad merkezde Terazije‘ye çok yakın bir konumda bulunan 400 metreden kısa olan cadde, meyhane tarzı “kafana” isimli mekanları ve daha birçok sürpriziyle sizi kendisine hayran bırakacak.

Skadarlija

Skadarlija, Belgrad

Bölge, çoğu zaman Paris‘te bulunan Montmarte yerleşimi ile benzetilir. Bu benzerliğin sebebi ise bu iki yerleşim yerinin kardeş ilan edilmiş olmasından geliyor.

1960’lı yılların sonundan itibaren bölgede başlayan yenilenme hareketi ile Eski Belgrad geleneğini yaşatmak üzere çalışmalara başlanmış. 1993 yılında resmi olarak açılışı gerçekleştirilen bölge birçok ünlü tarafından da ziyaret edilmiş.

Bölgede Sırp eğlence kültürünü yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz

Şayet Belgrad kültürünü tanımak, En güzel Belgrad mezelerini ve yemeklerini tadarak ev yapımı içkileri içmek istiyorsanız Skadarlija’yı Belgrad gezilecek yerler listenize mutlaka almanızı öneriyoruz. Bölgede bulunan kafanalarda Sırp eğlence yaşamını çok yakından tanıma ve Sırp müzikleri eşliğinde unutulmaz anlar yaşama imkanına sahip olabilirsiniz.

Cadde üzerinde eğlenebileceğiniz birçok farklı mekan bulunuyor

Skadarlija ziyaretçilerine oldukça uygun fiyata çok keyifli zaman geçirme olanağı sağlıyor. Aynı zamanda bölgede bulunan çok temiz ve çok ucuz hostel

lerde kalarak konaklama ihtiyacınızı çok kolay bir şekilde giderme şansına da sahip olabilirsiniz. Uygun konaklama için “apartments skadarlija” oldukça isabetli bir tercih olacaktır.

Apartments Skadarlija ile uygun fiyata temiz ve konforlu bir şekilde konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz

Bir nevi fasıl ortamının yakalandığı cadde, bu tarz eğlence kültürüne yabancı olmayan Türkler arasında oldukça popüler bir bölge. Hatta bölgeye çok fazla Türk’ün gelmesinden dolayı Türkçe menüler bile bulunuyor.

Cadde Türkler arasında oldukça popüler yerlerin başında geliyor

Siz de Belgrad uçak bileti seçeneklerini değerlendirerek yaklaşık 50 dakikalık kısa bir uçuşun ardından Belgrad Havaalanı‘na ulaşabilirsiniz. Belgrad’a geldikten sonra bir akşamınızı mutlaka bu güzel bölgede geçirmenizi öneriyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.