Nicola Tesla Havaalanı

Belgrad Havaalanı, şehir merkezi arası ulaşım olanakları ile kolay bir şekilde kalacağınız yere gidebilir ve şehrin tadını çok güzel bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Belgrad’a nasıl gidilir?” sorusunun cevabı ziyaretçiler tarafından artık çok daha kolay bir şekilde cevaplanabilmektedir. Bunda hava yolu firmalarının sefer sayılarını arttırmasının ve uçak bileti fiyatlarının düşmesinin büyük pay sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Belgrad uçak biletinizi alarak havaalanına geldikten sonra şehir merkezine nasıl gideceğinizin cevabını ise yazımızda bulabilirsiniz…

1- Belgrad Havaalanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım Seçenekleri Neler?

#1 Belediye otobüsü ile

Havaalanından şehir merkezine 72 no’lu otobüs ile ulaşabilirsiniz

Ziyaretçiler en çok 72 numaralı halk otobüsünü kullanarak şehir merkezine gitmeyi tercih etmektedir. Bu yöntemle şehir merkezine gitmek isterseniz Cumhuriyet Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Zeleni Venac durağında inmeniz gerekmektedir.

En ekonomik ulaşım seçeneklerinin başında gelen belediye otobüsünün durağı havaalanının ikinci katında bulunmaktadır ve şehir merkezine ulaşım yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Otobüslerin ilk seferleri 04:50’de başlayıp gece yarısına kadar devam etmektedir.

#2 Minibüs A1 ile

Belgrad Havaalani Sehir Merkezi Arasi Ulasim
Minibüs A1

Sizi Slavija Meydanı’na götüren bu özel toplu taşıma hizmeti belediye otobüsü kadar çok tercih edilmektedir. Ortalama 30 dakikada sizi şehir merkezine ulaştıran bu toplu taşıma aracı hemen hemen günün her saati hizmet vermekte ve sefer sayıları da belediye otobüslerine göre daha fazladır.

Bu minibüsleri kullanmak isterseniz havaalanının hemen dışındaki duraklarda beklemeniz yeterli olacaktır. Fiyat olarak ise belediye otobüslerinin iki katı kadar olduğunu söyleyebiliriz.

#3 Taksi ile

Havaalanından şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde gitmek isterseniz taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Havaalanı içinde bulunan taksi danışma noktasından taksinizi çağırabilir, gideceğiniz yeri belirterek ödemeniz gereken tahmini tutarı öğrenebilirsiniz. Özellikle 3-4 kişilik gruplar için taksi ile şehir merkezine gitmenin çok ekonomik ve rahat bir yöntem olacağını belirtmemiz gerek.

#4 Araç kiralayarak

Belgrad Havaalani Sehir Merkezi Arasi Ulasim
Araç kiralamak için havaalanındaki araç kiralama firmalarını değerlendirebilirsiniz

Bu yöntem özellikle şehir içinde de araç kullanmayı düşünenler için ideal bir ulaşım yöntemi olmaktadır. Belgrad’da araç kiralama ücretleri uygun olduğundan bütçesi çok düşük olmayan ziyaretçilerin bu yöntemi değerlendirmesinde bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz. Havaalanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama firmalarından fiyat alarak aracınızı kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz.

Tabi ki araç kiralarken firmadan firmaya değişen bazı gerekli evraklar olduğunu belirtelim. Bu nedenle eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız Belgrad’a gitmeden önce araştırma yapmanızda fayda var.

Bahsettiğimiz bu yöntemler dışında kaldığınız otelin havaalanı servis hizmet olup olmadığını öğrenerek de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli firmalar tarafından sağlanan havaalanı transfer hizmetlerini de ulaşım için değerlendirebileceğinizi belirtmek isteriz.

Şartlarınıza göre en uygun ulaşım yöntemi değişeceğinden bahsettiğimiz yöntemlerden kesin olarak birini tavsiye etmemiz pek mümkün değil. Gene de bir sıralama yapacak olursak yalnız ve bütçesi sınırlı gezginler için A1 minibüs ve belediye otobüsleri, bütçe konusunda sıkıntısı olmayanlar için havaalanı transfer hizmetleri ve taksileri, şehri araçla gezmeyi düşünenler için ise araç kiralama yöntemini önerebiliriz. Tabi kalacağınız otelin ücretsiz havaalanı transfer hizmeti varsa en güzelinin bu olduğunu söyleyebiliriz 😀

Belgrad şehrindeki konaklama alternatifleri hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Belgrad’da nerede kalınır? Otel tavsiyeleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.