Yak and Yeti Food

İngiliz yazar Jane Austen’in hayatını bir bölümünü geçirdiği ve kaplıcaları ile bilinen Bath, İngiltere’nin önemli turizm duraklarından biri.

Hazırlamış olduğumuz Bath yeme içme rehberi ile Bath’da ne yenilir ne içilir, hangi restoranlar revaçta gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Dilerseniz fazla zaman harcamadan sizi yazımızla baş başa bırakalım.

Bath’a geldiğinizde nerelerden alışveriş yapabileceğiniz merak ediyorsanız sizi Bath alışveriş rehberi yazımızı okumaya davet ediyoruz. 

Bath Yeme İçme Rehberi

Bath da diğer pek çok İngiliz şehri gibi kendine özgü bir yemek kültürü bulunmayan bir yer. Ancak bu durum şehirde güzel yemekler yiyemeyeceğiniz anlamına elbette gelmiyor. Şehirde dünya mutfağına ait pek çok yemeği tadabilir ve gezinize güzel bir yemek molası verme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra İngilizlerin çok sevdiği pazar rostosu denen yemek ve dünyaca bilinen ve Hint menşeili bir yemek olan fish&chips de deneyebileceğiniz lezzetlerden birkaçı…

Şayet Bath’da akşam dışarı çıkıp eğlenmek istiyorsanız Bath gece hayatı yazımızdaki mekan önerilerimize göz atmanızı öneriyoruz. 

Bath’a geldiğinizde nereleri gezeceğiniz konusunda tavsiyeye ihtiyacınız varsa Bath gezilecek yerler yazımızdaki şehrin görülmesi gereken önemli yerlerine göz atabilirsiniz.

Bath’ta Yemek İçin Mekan Önerileri

Biletbayi olarak sizler için şehirde tercih edebileceğiniz bazı mekan önerilerini listeledik. Siz de Bath’daki mekan önerilerinizi bizimle paylaşarak şehri ziyaret etmeyi düşünen midesine düşkün ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

Yak Yeti Yak

Yak Yeti Yak

18. yüzyıldan kalma 3 katlı bir evin bodrumunda bulunan mekan yere yakın masalarda otantik bir ortamda farklı lezzetler tatma imkanı sunuyor. Farklı bir deneyim arayanlar burayı listelerine dahil edebilirler.

Tagine Zhor

Tagine Zhor

Tarihi bölgelere ve kaplıcalara yakın bir konumda bulunan mekan, Fas kültürüne özgü birbirinden etkileyici yemekleri yiyebileceğiniz bir yer.

Yum Yum Thai

Yum Yum Thai

Samimi bir Tayland restoranı olan mekanda hızlı bir şekilde hazırlanan Tayland mutfağının leziz örneklerini deneyebilirsiniz.

The Slug & Lettuce

The Slug & Lettuce

Çeşitli lezzetleri deneyebileceğiniz mekan, özellikle yerli halk tarafından oldukça rağbet görmektedir. Eğer yerli halk bir yeri çok seviyorsa oranın kaliteli bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

The Circus

The Circus

Mutlaka rezervasyon yaptırarak gitmeniz gereken mekanlardan biri olan The Circus, birbirinden lezzetli soslarla hazırlanmış olan balık menüleriyle ziyaretçilerine tam bir ziyafet çekiyor.

Menu Gordon Jones

Menu Gordon Jones

Klasik İngiliz mutfağını keşfetmek ve deneysel lezzetleri denemek isterseniz bu mekanı deneyebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.