Bath, her zaman İngiltere’nin ilgi odağı şehirlerinden biri olmayı başarmıştır. Sahip olduğu kaplıcaları ile özellikle 18. yüzyıldan sonra bu şehrin ülke genelinde çok daha fazla dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Bath küçük bir şehir olduğundan tıpkı Bath konaklama seçenekleri gibi bu şehirde çok büyük bir alışveriş imkanı da aramak biraz hayal kırıklığı yaratacaktır. Ancak gene de şehre gelenler kısa da olsa bir alışveriş turu yapma imkanına sahip olabilmektedir. Haydi gelin birlikte bu Bath’ın alışveriş olanaklarına ve şehirdeki alışveriş yapılabilecek yerlere birlikte göz atalım…

Bath’dan Ne Alınır

Bath, İngiltere’nin en beğenilen şehirlerinden biri olmasına rağmen bu şehre özgü alınabilecek pek fazla bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Şehre geldiğinizde diğer şehirlerde olan hediyelik ne varsa burada da benzerlerini bulmanız mümkün olabilmektedir.

Şehirde merkez etrafında konumlanmış çeşitli butikler, tarihi şehir merkezindeki hediyelik dükkanlar ve çeşitli mağazalar ziyaretçiler için ihtiyaç duydukları eşyaları ve hediyelikleri bulma imkanı sunmaktadır. Şehrin pek çok noktasının araç trafiğine kapalı olması da ziyaretçilere rahat bir alışverişin keyfini çıkarma şansı tanıyor.

Bath’da Nerede Alışveriş Yapılır

Southgate Shopping Centre

Southgate Shopping Centre

Şehir merkezinin güneyinde ulaşım arterlerine yakın bir konumda hayata geçirilen bu AVM projesi ile dünyaca ünlü pek çok markanın mağazasını ziyaret edebilir ve birçok farklı ürünü satın alma şansını yakalayabilirsiniz.

The Corridor

The Corridor

1825 yılında inşa edilen bölge şehrin önemli alışveriş merkezlerinden biridir. Burada çeşitli mağazalarda keyifli bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz.

Walcot Street

Walcot Street

Şehrin önemli alışveriş caddelerinden biri olan bu caddede pek çok tasarım ürünü bulabilirsiniz. Aynı zamanda cumartesi günleri kurulan bitki pazarı da görülmeye değer.

Bath Artisan Market

Bath Artisan Market

Eğer otantik, yöreye özgü hediyelikleri ve yiyecekleri arıyorsanız sizi Green Park Station’a davet ediyoruz. Burada her ayın ikinci pazar günü kurulan Bath Artisan Market’te pek çok el yapımı yiyeceği ve hediyelik eşyayı bulabilirsiniz. Pazarda sıklıkla kulağınıza gelecek olan canlı müzik ise size çok keyifli bir alışverişin kapılarını aralıyor.

Seven Dials Shopping Centre

Seven Dials Shopping Centre

Kraliyet Tiyatrosu’na yakın bir konumda bulunan bu merkezde hem alışveriş yapabilir hem de iştah açıcı yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.

Tarihi Sokaklar

Bath Hamamı

Özellikle manastır ve Roma Hamamları’nın civarında bulunan tarihi sokaklardaki çeşitli minik dükkanlarda satın alabileceğiniz çok özel parçalar bulabilirsiniz. Bu sokakları da gezerken bir yandan da gözünüz yanından geçtiğiniz dükkanlarda olsun.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.