Ana sayfa » Türkiye » Bartın » Bartın’ın Festivalleri

Bartın’ın Festivalleri

0
1620
bartın festivalleri

Batı Karadeniz’in güzel incisi plajları ve doğal güzelliği haricinde eğlenceli festivalleriyle de biliniyor. Gezilecek yerler bittiyse, müzelerden bilgi alındıysa festival ve etkinliklerle boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Teker teker inceleyecek olursak öne çıkan festivaller şu şekilde;

Bartın Tiyatro Festivali

Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Tiyatrolar Birliği, Bartın Kültür ve Sanat Derneği, Bartın Bölge Tiyatrosu ortaklığıyla her yıl 27 Mart tarihinde Merkez’de düzenlenir. Dünya Tiyatro Günü’nde oyunlar oynanır ve sanatın insanlara kattığı değer hatırlatılır.

Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali

Mayıs ayı içinde Bartın Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleşir. Şehrin yurt içi ve yurt dışındaki tanıtımı amaçlanarak kültürel paylaşımlar yapılır ve turizmi destekleyici projeler tartışılır. İçeriği zengin olan festivalde halk kaynaşmaya fırsat bulur.

Kurucaşile Ahşap Tekne Yat Festivali

Şenlik havasında geçer. Batı Karadeniz sularında tekneler ve yatlar meraklı gözlerce incelenir ve yorumlanır. Deniz tutkunları için çok iyi bir etkinlik. Temmuz ayında Bartın’daysanız göz alıcı yatlar görebilirsiniz.

Diğer festivallerin bilgileri ise şöyle;

  • Amasra Kültür ve Sanat Günleri Festivali – 1/31 Temmuz Merkez
  • Doğa Festivali Kültür ve Sanat Etkinlikleri – 8 Ağustos Merkez
  • Kitap Fuarı – Ekim ayının ikinci haftası merkezde düzenlenir.
  • El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı – Aralık ayının dördüncü haftası merkezde toplanılır.

Gezinizi festivallere denk getirerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bütçeye uygun otobüs bileti arıyorsanız doğru yerdesiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.