Köpekbalıkları, penguenler, denizatları ve daha birçoğu… Suda yaşayan 450 türden 11 binin üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapan Barselona Akvaryumu, Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biridir.

8 Eylül 1985 yılında açılan tesis muazzam teknolojik altyapısı ile her yıl su altı dünyasını keşfetmek isteyen binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Ziyaretçiler bu 3 katlı muhteşem binada birbirinden etkileyici bölümlerde unutulmaz anlar yaşama fırsatı yakalıyor.

Barselona Akvaryumu (L’Aquarium)

Okyanusların en gizemli canlılarından köpekbalıklarını akvaryumdaki etkinliklerle daha yakından tanıyabilirsiniz. Köpekbalıklarıyla dalış ve köpekbalıklarıyla uyuma gibi etkinliklere katılarak siz de bu canlıların farklı dünyasına tanıklık edebilirsiniz.

Barselona Akvaryumu

Barselona Akvaryumu’nun Bölümleri

Oceanarium

Akvaryum içindeki 80 metrelik tünelde su altı dünyasını yakından tanıyabilirsiniz

36 metre çapında ve 5 metre derinliğindeki akvaryumun ana tankı 5 milyon litre su alıyor. Akvaryum içindeki 80 metre uzunluğundaki saydam tünel ise ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor.

Su Altı Dünyası

Su altı dünyasında bulunan ekosistemlerle ilgili 14 adet akvaryumda ziyaretçiler pek çok gizemli yaşamı izleme şansını yakalıyor.

Tropikal Akvaryumlar

Mercan resifleriyle su altındaki renkli dünyayla tanışmak ister misiniz? Barselona Akvaryumu içinde bulunan tropikal akvaryumlar ile çok keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.

Penguenlerin Dünyası

Okyanusların en gizemli deniz canlılarından biri olan penguenlerin zorlu yaşam koşullarına nasıl uyum sağladığını akvaryumun bu bölümünde görebiliyorsunuz.

Explora!

Barselona Akvaryumu çocuklar için oldukça ideal bir ziyaret noktası

Eğer çocukla Barselona gezisi planlıyorsanız ve Barselona Akvaryumu’na bir ziyaret gerçekleştirdi iseniz çocuklarınız için en keyifli bölümlerinden biri Explora! olacaktır. Burada çocuklarınız su altı dünyasını çok eğlenceli bir şekilde etkileşimli etkinliklerle öğrenme şansına sahip olabiliyor.

Deniz Mücevherleri

Birbirinden güzel ve çekici şekillere sahip kabuklarıyla deniz yumuşakçalarını keşfe çıkaran Deniz Mücevherleri Sergisi, akvaryumun oldukça ilgi çekici bölümleri arasında bulunuyor. Ziyaretçiler bu bölümle kabuklu deniz canlılarının şaşırtıcı dünyasını ziyaret etme fırsatını yakalıyor.

Barselona Akvaryumu Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Port Vell’deAkvaryum  Moll d’Espanya’da bulunmaktadır.
  • Ulaşım: L4 metro hattıyla giderseniz Barceloneta durağında, L3 metro hattıyla giderseniz Drassanes durağında inerek akvaryuma ulaşabilirsiniz. Otobüsle giderseniz 39, 45, 59, 91, 120, D20, H14, V13, V15 ve V17 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Barselona hop on hop off otobüsleri ile Port Vell durağında inerek de akvaryuma ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Saatleri: Yılın her günü ziyaret edilebilen akvaryumun aylara göre açılış ve kapanış saatlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz;
Barselona Akvaryumu Ziyaret Saatleri
  • Giriş Ücreti: Akvaryumun ücretleriyle ilgili bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz;
Barselona Akvaryumu Giriş Ücretleri

Barcelona Card ile giriş ücretinde %20 indirim kazanabilirsiniz. Biletinizi online satın alarak sıraya girmekten kurtulabilirsiniz.

  • İnternet Sitesi: www.aquariumbcn.com

Siz de Barselona geziniz esnasında okyanus dünyasının etkileyici dünyasına tanıklık etmek isterseniz Barselona Akvaryumu’nu mutlaka Barselona gezilecek yerler listenize dahil etmelisiniz. Akvaryumu ve çok daha fazlasını görmek için hemen sitemizi ziyaret edebilir ve ekonomik uçak bileti seçenekleri ile Barselona’ya uçak biletinizi satın alabilirsiniz 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.