Okyanusya turu gezilerimde bu sefer biraz daha modern ve kendinden söz ettiren bir ülkeye seyahat etmek istedim. Aslında burası, diğer yerlerden çok daha farklıydı.

Daha yapılandırılmış bir ülke, farklı medeniyet ve uygarlıklara tanıklık etmiş yönlere sahip olan ülke, turizm dünyasında da kendinden çok fazlasıyla söz ettiriyor. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanan Avustralya, Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda ülkeleriyle komşuluk eden bir ülkedir. Hiçbir ülke ile kara sınırı olmayan Avustralya, toplam 8.686.850 km²’lik bir alan üzerine kuruludur.

EğitimNoktası Yurtdışı Eğitim

Coğrafi yapısının da incelenmeye değer olduğunu düşündüğümüz Avustralya, genellikle yüksek ve uzun olmayan ovalarla doludur. Verimli topraklara sahip olan bölge, toprak bakımından Rusya, Kanada, Çin Halk Cumhuriyeti, ABD ve Brezilya‘dan sonra 6. Büyük ülke olarak görülmektedir. Farklı medeniyet ve uygarlıkların belli dönemlerde hüküm sürdüğü ülkede, ekonomik düzey oldukça yükseklerde görülmektedir. İncelenmeye değer güzellikleri, farklı yönleri ve adaları olan Avustralya, turizm dünyasında da kendinden söz ettiren bir ülke konumundadır.

Deniz Sörfü

İngilizler tarafından bir dönem sömürge altında tutulan ülkede bu gün refah düzeyi oldukça yüksektir. Resmi dili İngilizce olan ülkede dinler bakımından da farklılıklar görülebilmektedir. Hristiyanlık çoğunlukta olmakla birlikte, İslam, Yahudilik gibi dinler de görülebilmektedir.

Böylesine güzel bir ülkede zaman geçirmek, doğrusu bizim için de çok farklı olacaktır. Özellikle de turizm dünyasında kendinden söz ettiren mekanlarını gezerken, elde ettiğimiz veriler, çektiğimiz resimler ve diğer materyalleri göz önünde tuttuğumuzda, bu keyfin çok daha farklı olduğunu anlamıştım. Nihayetinde Avustralya turu gezimin çok güzel geçtiğine inanıyorum.

Ada

Şimdilik uygun bir yerde konaklayarak ülkenin merkezi konumlarına daha rahat ulaşabilmek adına bilgi ve fikir araştırmasına girmeyi planlıyorum. Bakalım ilk gezi turumuz nereye doğru olacak. Şimdilik bana müsaade. Yarın ki ilk işimiz ülkenin farklı değerlerini incelemek olacaktır. Sizlerle daha keyifli geçeceğine inandığım gezi turu günlerimde farklı alanlardan sizlere söz edeceğim.

1 YORUM

  1. Merhaba , ben modern’de bulundum çok keyifli bir tatil geçirdim gerçek’den almış olduğum akbil kartı ile otobus biletlerini ucuza getirebiliyorsun aynı istanbulda olduğu gibi akbilin yoksa şayet pahalı oluyor her efer ödemede deniz kenarında lunaparkı olması insan cezbediyor hele birde dönmedolaba binince gerçekten çok farklı bir duygu tatil bu olsa gerek..

Comments are closed.