Avrupa’da Mutlaka Görülmesi Gereken 20 Şirin Kasaba

0
1685

Zaman zaman kalabalıktan uzak kalmak isteriz. Ancak gene de gittiğimiz yerin mimarisinin, kültürünün ve insanlarının çekici olmasını da isteriz.

İşte size hem sakinliği ve huzuru hem de birbirinden muhteşem mimarisi, doğal güzellikleri ve kültürüyle Avrupa’nın muhteşem kasabaları görmeniz gereken en güzel kasabalar. Bu kasabalarda kendinizi zaman zaman Ortaçağ Avrupası’nda veya masal diyarlarında hissedeceksiniz.

Avrupa’nın Muhteşem Kasabaları

1. Albarracin, İspanya

Albarracin
Albarracin

Albaracin’i ziyaret ettiğinizde kendinizi Ortaçağ’da bir kasabada hissedeceksiniz. Kasabanın mimari yapısı sizi çok etkileyecek.

2. Bled, Slovenya

Bled
Bled

Bled Gölü çevresinde kurulan bu eşsiz kasaba dünyadaki cennet köşelerden biri. Tepedeki küçük şatoyu ziyaret edip muhteşem manzarayı mutlaka görmelisiniz.

3. Colmar, Fransa

Colmar
Colmar

15. yüzyıldan kalma evleri, sevimli dükkanları ile bu sevimli kasaba ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Kasabada geçireceğiniz birkaç saatin size çok keyifli anlar yaşatacağını söyleyebiliriz. Kasabayı ziyaretinizde kasabadaki oyuncak müzesini de görmelisiniz.

4. Hallstatt, Avusturya

Hallstatt
Hallstatt

Avrupa’nın ilk yerleşim yerlerinden biri olan kasaba, günümüzde sevimli ve sakin haliyle hem yaşayanların hem de ziyaretçilerin çok mutlu olduğu bir yer.

5. Reine, Norveç

Reine
Reine

Yaz ve kış çok ayrı güzelliklere bürünen kasabayı imkanınız varsa bu iki mevsimde de görüp bu güzelliğe şahit olmalısınız.

6.Tenby, Galler

Tenby
Tenby

Doğal bir liman olan Tenby, masmavi denizi, küçük kum plajı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Galler’in sevilen yerleşim yerlerinden biri olmasının yanı sıra yabancı turistlerinde sıklıkla ziyaret ettiği turistik bir nokta olma özelliği taşıyor.

7. Sintra, Portekiz

Sintra
Sintra

Lizbon’da bulunan bu şirin belde “ponçikleri” ile meşhurdur. Ancak ponçiğinizi alabilmek için sıra fişi alarak sıraya geçmeniz gerekiyor. Bu kadar meşhur olduğuna göre sizi muhteşem bir lezzetin beklediğini söyleyebiliriz.

8. Manarola, İtalya

Manarola
Manarola

Evlerin kendine has görünümü bu köyün turistler arasında hayli popüler olmasını sağlıyor. İtalya’ya yolunuz düşerse burayı görmenizi tavsiye ederiz.

9. Dinant, Belçika

Dinant
Dinant

Menusa Nehri’nin iki kıyısında uzanan dar sokaklarda keyifli bir gün geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

10. Burano, İtalya

Burano
Burano

Rengarenk evleriyle, dantel işlemeleriyle ve örtüleriyle meşhur bu sevimli adayı çok seveceksiniz.

11.Cesky Krumlow, Çek Cumhuriyeti

Cesky Krumlow
Cesky Trumlow

Kendine has mimarisi, kasabanın içinden garip şekiller yaparak geçen nehir ve daha birçok güzel şeyiyle huzurlu bir kasaba arayanlar burayı çok sevecek.

12.Cochem, Almanya

Cochem
Cochem

Şehrin tepesinde adeta koruyuculuk yapan Reichsburg Kalesi ve eşsiz manzarasıyla Cochem kesinlikle Avrupa’daki en güzel kasabalardan birisi.

13. Eze, Fransa

Eze
Eze

Bir kaya üzerinde Ortaçağ mimarisi ile oluşturulmuş kasabanın manzarası görülmeye değer.

14. Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk,
Marsaxlokk

Bu şirin liman kasabasında çok güzel ve huzurlu bir hafta sonu geçirmeye ne dersiniz. Kasabada en taze balıkların tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

15. Garmisch-Partenkirchen, Almanya

Garmisch-Partenkirchen
Garmisch-Partenkirchen

Almanya’nın en önemli kayak merkezlerinden biri olan kasaba, kış mevsiminde karlı döneminde kartpostal olarak kullanılacak manzaraları cömertçe ziyaretçilerine ikram ediyor.

16. Portmagee, İrlanda

Portmagee
Portmagee

İrlanda’nın bu şirin kasabası sizi masal diyarında gibi hissettirecek.

17. Portree, İskoçya

Portree
Portree

Doğal güzellikleriyle sizi karşılayan Portree… Portree, dünyanın en güzel fotoğraf karelerinin çekildiği İskoçya’nın nadide güzelliklerinden biri.

18. Bibury, İngiltere

Bibury
Bibury

Asil bir İngiliz kasabası olan Bibury’de keyifli bir gezinti size çok huzur verecek.

19. Puçisca, İrlanda

Puçisca
Puçisca

Mermer üzerine kurulu mimarisi ve çevreleyen limanıyla Puçisca ziyaretçilerini bekliyor.

20. Gruyeres, İsviçre

Gruyeres
Gruyeres

Gördüğünüz bir resim değil Gruyeres’te çekilmiş bir fotoğraf. Gerçekten huzur verici bir ortam. Gruyeres’e gittiğinizde fondü yemeden dönmemenizi öneriyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.