Asya’da Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler

0
1054

Avrupa’nın doğusunda, Büyük Okyanus’un batısında yer alan Asya, kültürel, yaşam değerleri ve halkları ile bambaşka bir destinasyondur.

Turizm dünyasının eskiden beri üzerinde durduğu Asya kıtası, gelişen ve değişen yüzüyle ve tarihi değerleriyle tatil yapılacak bir yerdir. Türkiye’den bazı Asya ülkelerine gitmek için vize, zorunludur. Ancak alternatif olarak değerlendirebileceğiniz vizesiz seyahat edilebilen ülkeler de var. Singapur, Azerbaycan, Ermenistan gibi tarihi geçmişi uzun olan ülkelerde hoşça vakit geçirebilir, yaşam değeri ve kültürleri hakkında yerinde bilgi alabilirsiniz. Şimdi dilerseniz Asya’da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Asya'da vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler

  1. Singapur

Asya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri Singapur’dur. Ticaret alanında büyük gelişmelere tanık olan ülke, haberleşme, ulaştırma ve bankacılık alanında da kendinden söz ettiren bir ülkedir. Küçük bir şehir devleti olmasına rağmen gezilip görülecek onlarca noktaya sahip olan Singapur’a vizesiz seyahat ederek güzelliklerini yerinde değerlendirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

singapur

  1. Azerbaycan

Hem komşumuz olması açısından hem de Asya ülkesi olması açısından seyahatte değerlendirilebilecek ülkelerden biri de Azerbaycan’dır. Vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında yer alması, Asya ülkelerini merak edenler için alternatif bir destinasyon olmasını sağlıyor. Kültürel değerleri, milli parkları, dağları, ovaları, ırmak ve vadileri ile gezi günlerinize renk katacak Azerbaycan, halkı ile sıcak ve sempatik bir ülkedir.

azerbaycan

  1. Ermenistan

Karadeniz ve Akdeniz iklimine sahip olan Ermenistan da yine komşu ülkelerimizden biridir. Birleşmiş Milletler üyesi olan ülke, sadece Türkiye komşu değil tabi ki. Azerbaycan, Gürcistan ve Nahcivan da ülkenin komşuları arasında yer alıyor. Bu özelliği sayesinde daha fazla gezilmeyi hak eden Ermenistan, Türkiye’den vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor.

ermenistan

  1. Filipinler

Tayvan, Çin ve Vietnam’ın komşusu Filipinler, tam bir doğal ülke. 7.107 ada ve adacıktan oluşan ülke, doğa turizmine ilgi duyanlara önerilebilecek en güzel destinasyonlardan biridir. Asya’da vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında yer alması da ayrıca değerlendirilmesi gereken özelliklerinden biridir. Son zamanlarda turizm dünyasının yöneldiği Filipinler’e gitmek için tur firmaları ile görüşebilir veya kendi başınıza seyahat edebilirsiniz.

filipinler

  1. Gürcistan

Gürcistan, belki de Türkiye’den en sık ziyaret alan komşu ülkelerimizden biridir. Artvin ile sınırı olan ülkeye, Türkiye’den bazen alışveriş için bile gidenler olabiliyor. Pasaport veya kimliğinizi kullanarak bile kolaylıkla geçiş yapabileceğiniz Gürcistan, ucuzluğun ve casino’ların sık rastlanıldığı bir ülkedir. Tabi bununla birlikte köklü bir geçmişi ve doğal güzellikleri de dikkat çekicidir. Asya’da vizesiz seyahat edilebilecek yerler arasında olması, Türkiye’den sık ziyaretçi almasını etkilemektedir.

gürcistan

Asya’nın mükemmel destinasyonları arasında yer alan daha birçok ülkeye vizesiz seyahat edilebiliyor. Her birini buraya yazamazsak da kısa araştırmalar yaparak ülkeler hakkında ve nasıl gidebileceğiniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.